Osmanlı Mobilyaları

Yemek Odası Takımları

Yemek odası evin en şık ve en gösterişli olması gereken bölümlerinden bir tanesidir. Misafirlerin en güzel şekilde karşılanması ve rahat ve huzurlu bir şekilde yemeklerin ikram edilirken sohbet edilebilmesi için elverişli olmalıdır. Bu yüzden yemek odasının en önemli öğesi olan yemek odası takımı seçilirken son derece dikkatli davranmak gerekir.

Yemek odası takımı modelleri incelenirken gösterişli ve modern bir görünüm sağlamaya dikkat etmek gerekir. Bunun yanı sıra beyaz rengin ağır bastığı yemek odası takımı, temiz ve güzel bir yemek ikram ediyor olma görüntüsünü daha belirgin bir şekilde verecektir. Çünkü beyaz renk uzmanlara göre temizliği ve şeffaflığı ifade etmektedir. Bu yüzden yemek odası takımı satın almak isteyen kişilerin bu duruma özen göstermesi faydalı olacaktır.

Yemek odası takımı seçilirken renk ve desen uyumlarına dikkat edilmelidir. Şık ve modern bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra, yapılışındaki malzemelerin de yine sağlığa uygun olduğuna dikkat etmek gerekir. Dış cephe kaplamasının sıkıştırılmış melamin ile kaplı olması, mobilyalarınızın dışarıdan gelebilecek darbelere karşı daha dayanıklı olmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra E1 kalitesinde ürünlerin kullanıldığına da dikkat etmeniz gerekir. Çünkü yemek odasında oluşabilecek gözle görülemeyecek kadar küçük tozların, kanserojen madde içermemesi son derece önemlidir. E1 kalitesinde üretilen bu ürünlerde en çok sağlığa dikkat edilir ve kanserojen içeren hiçbir ürün yapım aşamasında kullanılmaz.

Yemek odası takımı; konsol, tv ünitesi, gümüşlük, masa ve sandalyelerden oluşur. Tüm bu objelerin aynı model içerisinde olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde farklı modellere ait olan ürünler yemek odanızın güzel bir görünüme sahip olmasını engelleyebilir. Gösterişli olması için dikkat ederken abartılı ve çok fazla işlemesi olan ürünlerin de yine tercih edilen modellerden olmadığını unutmamak gerekir. Bu konuda yine tutarlı olmaya özen göstermek doğru bir seçim olacaktır.

Yemek odası takımı seçerken fiyatlara çok takılmaksızın doğrudan görünüm ve kullanım amaçlı hareket etmek, evinizin güzel bir görünüme sahip olmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Yemek Odası Takımları Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Kerim Uslu diyor ki:

  Masko’yu gezdim. hemen hemen bütün yemek doası takımları saçma sapan lake renklere boyanmış. Güzel bir amerikan parlak ceviz yemek odası bulamadım. Asortie mobilyada iki model var ama fiyatları bana tuzlu geldi biraz.

 2. burcu akıllı diyor ki:

  gerçekten osmanlı mobilyaları çok farklı ve evlere ihtişam ve bir güzel görünüm katar bence osmanlı mobilyaları nerede bulabilirim

 3. nalan diyor ki:

  arkadaşım nurşen evine klasik yemek takımı almış nereden aldığını sordum maskodan aldığını söyledi şaşırdım gerçekten çok güzel mobilyalar yapmışlar elleriniz dert görmesin mükemmel mobilyalar yapmışsınız

 4. Mevlüt İlker diyor ki:

  Resimdeki klasik mobilya modelleri Asortie firmasına ait. Zaten onların kendi web sayfalarında da görebilirsin. Fatih Kıral daha farklı tasarımlar üretiyor. Zaten klasik mobilya denince bu iki isim akla geliyor.Diğerleri bunların taklitçisi durumunda

 5. Güner Duman diyor ki:

  Resimdeki klasik yemek odası modelleri hangi firmaya ait. Bana Asortie veya Fatih Kıral gibi geldi ama

 6. Ayşegül Laçim diyor ki:

  Osmanlı tarzı yemek odası modellerinde altın varak ve el oyması motifler kullanılıyor. El oyması mobilyalar genellikle saraylarda veya büyük salonlarda kullanılıyor.

 7. Zeyno diyor ki:

  Bu klasik yemek odası takımını Asortie Mobilya üretiyor. Masko’daki en güzel mağaza bence. Youtube’da birçok video paylaşımları var. Onları izlemeden gitmeyin

 8. Aslıhan Renc diyor ki:

  Yemek odası takımlarında farklı modeller var. resimdeki klasik yemek odası takımı çok güzel. Hangi klasik mobilya firması üretiyor bunu bilen varmı

 9. Aslı Yücel diyor ki:

  Osmanlı mobilyaları çok farklı bir ihtişama sahip. Klasik mobilya firmaları genellikle Osmanlı mobilyaları kopyalıyorlar. Klasik yemek odası takımları Osmanlı hayatına 1600 lü yıllarda girmiş.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose