Osmanlı Mobilyaları

Yatak Odası Takımlarında İngiliz Çizgileri

Eğer bir gün bir tabloya baktığınızda, karmaşık duygular uyandırıyor, rahatlatıyor içerisindeki gizem size ışık tutuyorsa, iyi bir Romantik Dönem resmine bakmışsınız demektir. Romantik dönemde sadeliğe yer yoktur. Karmaşıklıktan da uzak durur. Dinginliği ve ayrıntıları izleyiciyi etkiler, vermek istediği duyguyu yüreğinde hissedebilir insan. Country tarzı yatak odası takımlarında ise işte bu duyguların aynını uyandırmayı amaçlayan bir tarz bir ekol vardır. İşte bu tarzın adı İngiliz tarzı yatak odası takımlarıdır. Romantizm akımı İngilizlerden çıkmış bir akımdır. Anavatanlarından bir tanesidir. Hal böyle olunca yatak odası modellerinde saflığı dingin duyguları arayan insanların başvurduğu bir yol gibidir.

ingiliz-stili

ingiliz-tarzı-yatak-odası

Yatak odası insanların mahremidir. Özel anlar yaşatır insana, en şımartıcı anların doğduğu mekânlardır. Bu kadar önemli bir odanın en ince ayrıntısına kadar romantizmle dolmasını beklemek doğal bir refleks gibidir. Mobilyalar bu ambiyansı sonuna kadar hissettirmekle mükelleftir. İngiliz tarzı bu zor işin altından kalkmayı başarmıştır. O odaya girdiğinizde, renklerden motiflere, ayrıntılardan genel görünüşe kadar her yönüyle kafa yorulmuş, bir sanat galerisine girmiş gibi hisseder kişi kendini. Eğer İngiliz ekolünden bahsediyorsak romantizmin ne kadar önemli olduğunu belirttikten sonra; ayrıntılarına girildiğinde, ne kadar estetik çizgilere sahip olduğunu görmekteyiz. Zıtlıklara yer yoktur, isabetli bir tonun çeşitlemelerine başvurulur. Bir pembe hiç bu kadar şımartılmış mıdır acaba? Tozpembe bir nevresim en açık krem rengi ile flört eder gibidir. Yatağın kendisi binlerce rengin en açık tonlarından seçilir, bir heykel tıraşın elinden çıkmış misali, iyi bir işçilikle oyulur, şekillenir. Yatak başları kıvrımlara sahiptir, tıpkı yatağı havada tutan ayakları gibi. Gardrop olsun komodin olsun yerdeki halıya kadar, ince işlemeler tüm mekânı sarar. Yatak aynasının kenarlarında dahi uyum söz konusudur.

ingiliz-tarzı-mobilyalar

ingiliz-tarzı-yatak-odası-takımları

Country tarzlarının içerisinde en çekinden ve narin yapısı ile ve fiyatında da bu özelliğini koruyan İngiliz stili romantik çiftlerin başvuracağı yegâne seçeneklerdendir. Ve böyle bir atmosferde güne başlamak, insanın başına gelebilecek en güzel duygulardan bir tanesidir.

Yatak Odası Takımlarında İngiliz Çizgileri Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. zehra diyor ki:

    ingiliz tarzı mobilyaları severim ama daha çok italyan tarzı mobilyalar hoşuma gidiyor.

  2. merve diyor ki:

    yatak odası dekorasyonunda ingiliz tarzını çok seviyorum. tam benim hayalimdeki yatak odası tasarımları.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose