Osmanlı Mobilyaları

Televizyon Sehpası Modelleri

Oturma odalarının ve salonların başköşeleri her zaman için televizyonlara ait. O halde televizyonları taşıyan mobilyaların görünümü de evin görünümü için hayli önemli olmalı. Yeni nesil televizyonlarda ebatlar artık daha büyük fakat televizyonlar oldukça ince. Haliyle televizyon sehpası modelleri de bu ebatlara göre yeniden şekilleniyor. Sehpaların derinlikleri azalırken fonksiyonları da değişiyor. Böylece kapladığı yer de azalmış oluyor.

Televizyon sehpası modelleri arasından tercih yaparken odadaki diğer mobilyaları da dikkate almalısınız. Koyu renkli modeller şık bir görüntü verse de gün içinde fazla toz olacağından hoş bir durum oluşmayacaktır. Siyah cam ile tasarlanmış modeller güzel görünse de kullanışlı olmayacaktır. Modellerden en çok tercih edilenler genelde açık renkli olanlar. Beyaz ve akçaağaç renkleri sıklıkla kullanılıyor. İki renk çalışılmış olan sehpalardan da tercih edebilirsiniz.

televizyon-sehpası-modelleri

Televizyon sehpaları kadar üniteler de tercih ediliyor. Ancak bütün bir ünite sahibi olmaktansa televizyon sehpalarına eklenen ve duvara monte edilerek bir bütün oluşturan takımlardan kullanmanızı önerebiliriz. Televizyon sehpası modelleri ile uyumlu bu tarz parçalar zaten üretiliyor. Bu şekilde hem daha şık bir görünüme ulaşılır, hem de gereksiz mobilya yoğunluğundan kaçınılmış olur. Televizyon sehpasına ek olarak üst kısma ekleyeceğiniz birkaç kitap rafı ya da kapalı bir kutu hem ergonomik hem de şık olacaktır.

Televizyon sehpası modellerinde yeni bir fonksiyon televizyon sabitleme aparatları. Satın alma aşamasında dikkat etmelisiniz. Modellerde genel olarak alt kısım çekmece olarak tasarlanıyor. Yaşam alanlarınız için geniş çekmeceler kurtarıcı olabilir. Ancak bu aynı zamanda kişisel bir tercih. O bölümde nasıl bir hazneye ihtiyacınız var ise onu belirleyerek sizin için ideal olan modellere bakmalısınız. Görsel yönünün yanında ihtiyaçları karşılaması da oldukça önemli. Modellerdeki diğer bir nokta ise raflar. Modern tasarımlarda yer alan asimetrik bölmeler ve raflara yerleştireceğiniz çeşitli aksesuarlar ile hoş bir görüntü yakalamanız mümkün.

Televizyon Sehpası Modelleri Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Şuayyip diyor ki:

  TV ÜNİTELERİNDE klasik mobilyalar da bence kendini ispat etti.çok çeşitli modeller çıkmaya başladı.

 2. ALİ ALKAN diyor ki:

  TV ÜNİTELERİNDE beyaz rengin kullanılmasını dogru bulmuyorum açıkcası. tv siyah o beyaz kötü duruyor yahu!!

 3. melika geçer diyor ki:

  bu beyaz sehpa çok güzel bence ama diğer eşyalarla arasındaki uyum da önemli.

 4. gonca diyor ki:

  bende yıllar evvel klasik bir tv sehpası almıştım masko dan çok şık ve kaliteli. sapasağlam duruyor hala

 5. gonca diyor ki:

  ben kendi evimde yer bulamıyorum tv sehpası için. yerine tüm mobilyaları yerleştirmeden önce kara vermek gerekiyor sanırım

 6. ayser diyor ki:

  Tv sehbaları gerçekten iç açıcı kaba da deil bence her eve lazım olan bir şey evlerde tv sehbası olmazsa olmazlardan bitanesi

 7. Zerrin Menteş diyor ki:

  TV ünitesi modelleri basit olmalı ve sadece VCD veya uydu alıcısı koymak için raf olmalı. Çok görkemli tv üniteleri duvar vitrini gibi oluyor. Birde evde çok yer kaplıyor.

 8. Yusuf diyor ki:

  Plazma televizyonlar çıktıktan sonra TV sehpaları hayatımızı girdi. Önceden vitrinlerin orta kısımlarına televizyon konuluyordu. Şimdi vitrinler kalkınca TV sehpaları popüler oldu. Ama onun da devri bitecek. Artık insanlar LCD TV leri duvara monte ediyor.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose