Osmanlı Mobilyaları

Sinema Odası Dekorasyonu

Evinizde keyifli bir şekilde sevdiklerinizle birlikte film izleyebilmek için düşündüğünüz kadar büyük değişiklikler yapmanıza ve büyük bütçeler ayırmanıza gerek kalmaz. Sinema odası dekorasyonu fikirlerinden yararlanarak, siz de kendi evinizde keyifli bir film izleme ortamı yaratabilirsiniz.

Evinizin rahatlığında sinema keyfi yaşayabilmeniz için kullanmadığınız boş bir odanızı ya da salonunuzun bir köşesini bu amacınız için ayırabilirsiniz. Bunun için ilk olarak büyük bir televizyon, ses sistemi ve DVD oynatıcı edinmeniz gerekmektedir. Satın alacağınız televizyonun ekranının genişliğine odanızın büyüklüğüne göre karar verebilirsiniz. Geniş mekanlarınız için büyük ekranlı televizyon, küçük mekanlarınız için daha ufak ekranlara sahip televizyonlar tercih ederseniz, film keyfinizin tadını maksimum bir şekilde çıkartabilirsiniz. Sinema odası dekorasyonu yaparken, televizyon kullanmak istemiyorsanız projeksiyon makinası tercih edebilirsiniz. İzleyeceğiniz filmi bir perdeye ya da boş bir duvara yansıtabilirsiniz.

Filmi izleyeceğiniz duvarın karşısına keyfinizi kat be kar arttıracak rahat ve geniş koltuklar yerleştirebilirsiniz. Geniş bir alana sahipseniz koltuklarınızı arka arkaya koymak yerine L şeklinde geniş bir kanepe tercih edebilirsiniz. Kanepe ile birlikte rahat ve büyük yer minderleri de sinema odaları için oldukça uygun dekorasyon fikirleri arasında yer almaktadır.

Sinema odası dekorasyonu için kullanacağınız ses sisteminizi ve varsa projeksiyon makinanızı duvara monte ederek daha derli toplu bir ortam elde edebilirsiniz. Odanın aydınlatması için ise çok aydınlık bir ortam yaratmayacak spot ışıkları kullanabilirsiniz.

Eğer yeterince geniş bir eviniz varsa, sinema odası dekorasyonu yaparak salonunuzu sadece dinlenme ve sohbet için kullanabilir, televizyon ve film izlemek istediğiniz zaman özel olarak dekore ettiğiniz sinema odanızı kullanabilirsiniz.

Kaliteli ve yüksek ses veren bir ses sistemine sahipseniz, komşularınızın sesten rahatsız olmaması için duvarlarınıza ses yalıtımı yaptırabilirsiniz. Sinema odası dekorasyonu yaparken gündüzleri de film keyfi yapabilmek için kalın ve koyu renkler perdeleri sinema odanızın içerisinde kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Sinema Odası Dekorasyonu Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. yusuf diyor ki:

    sinema odası dekorasyonu tamamen konforlu koltuklar ile döşenmeli bence. çok da büyük olmasına gerek yok.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose