Osmanlı Mobilyaları

Salonlarınız için Mobilyası Örnekleri

Salonlar, evlerin kalbi desek yeridir. Çünkü en çok ehemmiyet verilen en çok özenilen yer bir evin salonudur. Salonda genellikle misafirler ağırlandığından bu durum aynı zamanda misafire gösterilen özenin bir kanıtıdır. Hatta bu yüzden olsa gerek salonlara ‘misafir odası’ da denilmektedir. Peki bir salon hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Salon mobilyaları

Leydi klasik koltuk takımı

Salon Tasarımı

Salonlarda genellikle bir koltuk takımı ve yemek odası takımı bulunuyor. TV ünitesini daha çok günlük kullanım alanı olan oturma odalarına koyulması tercih ediliyor. Çok da doğru bir tespit aslında. Çünkü salonda genellikle misafir ağırlandığından misafirlerle TV izlemek yerine sohbet etmek çok daha hoş bir davranış. Bu sohbet işini daha zevkli hale getirmek için de salondaki koltuklarınızı insanların birbirini daha rahat göreceği şekilde konuşlandırmak daha iyi olacaktır. Salonunuzun bir kısmını oturma alanı diğer kısmını da yemek alanı olarak ayırmanız halinde salonunuz çok daha kullanışlı olacaktır.

salon koltuk modelleri

Harzem koltuk takımı

Salon Mobilyası Tercihleri

Salonların günlük kullanıma pek fazla açılmaması sebebiyle genellikle şıklığı ön plana çıkarmak tercih edilmektedir. Bu yüzden biraz daha gösterişli mobilyalar salonların gözdesi durumdadır. Şimdilerde salon mobilyası olarak genellikle Avangart ve klasik modeller tercih edilmektedir.

Avangart Salon Takımları

Bu  mobilyalar genellikle açık renk olmasından ötürü ortama aydınlık ve ferah bir hava katmaktadır. Yine açık tonlardaki koltuk kumaşlarının ve halıların tercih edilmesiyle mobilyalar arasında yumuşak geçişler yapılarak doğru bir uyum sağlanmaktadır. Çok koyu ve çok açık renklerin birlikte kullanılmasıyla sağlanan zıtlık keskin bir görüntü oluşturduğu için insanı yormaktadır. Bu yüzden zıt renklerin kullanımından kaçınmak gerekmektedir. Zaten avangart salon takımları renk olarak son yıllarda çok tercih edilen pudra pembe, su yeşili veya açık mavi tonlarda üretilmektedir. Mobilyayı tamamlayan hali, perde gibi unsurlar da bu renklere uyum sağlamalı ve çok farklı renklerle patlatılmamalıdır.

salon mobilya takımları

Klasik Salon Takımları

Salon takımlarında en çok tercih edilen bir diğer modeldir. Evinizde saray havası oluşturmak, prensesler gibi hissetmek istiyorsanız doğru bir tercihtir. Ancak klasik salon mobilyası deyince olmazsa olmaz oymalardır. Bu oymaların temizliği biraz zor ve zahmetli olsa da gülü seven dikenine katlanacaktır diye düşünüyoruz.

Salonlarınız için Mobilyası Örnekleri Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose