Osmanlı Mobilyaları

Sağlıklı Bebek Odaları

Bebeklerin hassas bünyeleri her olumsuzluktan maksimum seviyede etkilenmelerine sebep oluyor. Bu yüzden bebeklere ait her şeyde olduğu gibi odalarına da ekstra özen göstermekte fayda var. Bu görev tabii ki ebeveynlere ait. Peki neler yapılmalı sağlıklı bebek odaları için? Öncelikle bebeğiniz için mobilya satın almadan önce düşündüğünüz marka ve üreticinin güvenilir olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu konuda gerekli güvencelere sahip olan firma ve üreticileri tercih etmelisiniz.

Sağlıklı bebek odalarının en önemli özelliklerinden biri mobilyalarda kullanılan hammadde ve boyaların sağlıklı olmasıdır. Nefes alınan ortamlarda bulunan mobilyaların ve hatta duvar boyalarının bile vücudumuza bir şekilde girdiğini atlıyoruz ya da bilmiyoruz. Aslında bu önemli bir husus. Hele ki bebekler için bu durum ekstra özen gerektiriyor. Bu açıdan ebeveynler olarak sağlıklı boyalar ile renklendirilmiş mobilyalar tercih edilmeli. Ya da ahşap, doğal hammaddesi ile satışa hazır hale getirilen mobilyalar tercih edilerek işi garantiye alabilirsiniz. Bu çok daha sağlıklı bir seçim olacaktır.

Bir diğer önemli nokta ise bebek odalarındaki eşyaların temizlenebilirlik durumu. Bazı durumlarda mobilyalar, kapaklar ve diğer parçalar temizlenmeye elverişli olmuyor. Bu ise ortamın hijyenini olumsuz yönde etkileyen bir durum. Mobilyalarda biriken tozlar silindiği taktirde yüzeyden ayrılmıyor, hatta ıslanmış ise yüzeye daha çok yapışıyor. Bu yüzden silinebilir olması sağlıklı bebek odalarının en önemli özelliklerinden biri.

Sağlıklı bebek odalarında kullanılan maddelerin sağlıklı olması kadar ergonomik olması da sağlıklı olmasına etkiyen faktörler arasında gösterilebilir. Sonuç olarak bebeğiniz birkaç yıl sonra bu mobilyaları bizzat kendisi kullanmaya başlayacak. Onun boyu, fiziksel yeterlilikleri dikkate alınarak üretilmiş olan bir mobilyayı kullanmasında fayda var. Aksi taktirde sorunlu durumlar ortaya çıkması muhtemeldir. Çok büyük ya da ağır dolap kapakları, çekmeceler küçük bir çocuğun kullanmasına olanak vermeyebilir. Bu açıdan özel mekanizma ile üretilmiş olan mobilyalardan tercihte bulunabilirsiniz.

Sağlıklı Bebek Odaları Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. helin diyor ki:

    bebek odası takımlarında sağlıklı bebek odaları tercih edilmeli. silinebilir hijyene elverişli mobilyalar bebeklerin sağlığı açısından oldukça faydalı olacaktır.

  2. havva diyor ki:

    sağlıklı bebek odaları sağlıklı boya kullanımıyla mümkün. bu yüzden bebek odası takımı alırken buna dikkat edin.

  3. hatice diyor ki:

    sağlıklı bebek odalarında su bazlı boya kullanılıyormuş. bebek odası mobilyaları alırken bu konuda bilinçli olmak gerek.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose