Osmanlı Mobilyaları

Oymalı Mobilyalar Modern Mobilyalara Göre Daha Gösterişli

Modern çizgilere sahip mobilyalar oldukça sade bir görüntü sergilediği için evlerinde sade bir dekorasyonu tercih eden kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Ancak gösterişli ve şık dekorasyon tarzından hoşlanan kişiler klasik koltuk takımlarından vazgeçmiyorlar. Sizde şık ve gösterişli mobilyaları daha çok seviyorsanız ve evinize şaşalı bir hava katmak istiyorsanız oymalı mobilyaları tercih edebilirsiniz. Çünkü oymalı mobilyalar modern mobilyalara göre daha gösterişli oluyor.

Çok eski dönemlerden beri kullanılan ve günümüzde de hala tercih edilen klasik mobilyalar, eskiden krallar için özel olarak yapılır ya da sadece çok zengin kişiler tarafından kullanılırmış. Klasik mobilyaların ilk kullanıldığı dönemlerde çok fazla malzeme olmadığı için üretimlerinde ağaç kullanılırmış. El işçiliği oldukça fazla olduğu için sadece zengin kişilerin kullandığı klasik mobilyalar, bu zenginliğin bir göstergesi olarak gösterişli oymalar yapılarak süslenir, böylece kullanan kişinin sosyal statüsü belli edilirdi.

oymalı-mobilya-modelleri

Klasik oymalı mobilyalar günümüzde artık zenginliğin bir göstergesi olmamak ile beraber gösterişli bir dekorasyon seven kişiler tarafından tercih edilmektedir. Oldukça detaylı olan ve güzel görünen oymalı mobilyalar ile salonunuza gösterişli bir şıklık katabilirsiniz.

Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde oldukça hızlı bir şekilde üretimi gerçekleştirilebilen oymalı klasik mobilyalar, modern koltuk takımları kadar konfora sahip olabiliyor. Ayrıca dekorasyonda sadelikten uzak bir anlayışa sahip kişiler tarafından modern mobilyalardan daha gösterişli oldukları için kolaylıkla tercih edilebiliyorlar.

Genellikle geometrik desenlerin ya da doğa resimlerinin işlendiği oymalı mobilyaları zevkinize uygun bir şekilde mağazalarda bulamıyor iseniz, isterseniz mobilya atölyelerinde kendi tasarımınız doğrultusunda, istediğiniz şekilde özel olarak yaptırabilirsiniz. Döşeme kumaşını, modelini ve oymalarının desenini kendiniz belirleyebilirsiniz. Böylece evinizin dekorasyonuna uygun bir şekilde hazırlatabilirsiniz. Ancak özel üretim mobilyalar seri üretimi yapılan mobilyalara göre daha pahalı olduğu için öncelikle bütçenizin özel bir üretim yaptırmaya ne kadar uygun olduğunu belirlemeniz gerekmektedir.

Oymalı Mobilyalar Modern Mobilyalara Göre Daha Gösterişli Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Seda diyor ki:

  Klasik mobiyalar olsun OYMALI MOBİLYALAR olsun zaten her halukarda modern mobilyalardan daha gösterişli olacaktır. sonuçta modern mobilyalar sadelikten yana.

 2. h. ceren diyor ki:

  modern mobilyaların şu şıklığın yanında lafı mı olur… ben varaklı oymalı mobilyalara bayılıyorum. gerçek birer sanat eseri bu mobilyalar

 3. Yazgülü Akın diyor ki:

  Oymalı klasik mobilyalar hiç benim stilim değil. Bence klasik mobilya 40 yaş üzerine hitap ediyor. Birde oymalı mobilyalar pahalı ve değerli olduklarından titiz kullanmak gerekiyor. Ben gelemem öyle titizliğe 🙂

 4. Derya Cirit diyor ki:

  Oymalı klasik mobilyalar modern mobilyara göre daha gösterişli ama bazı modern mobilyalar varki klasik mobilya modellerini gölgede bırakıyor. Geçen hafta MASKO’da bir mobilya mağazasında modern yatak odası gördüm. En lüks klasik yatak odası takımından daha görkemliydi.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose