Osmanlı Mobilyaları

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl olmalı ?

Oturma odası dekorasyonları, tamamen sizin zevk ve tarzınıza göre döşenmelidir.

Oturma odalarınızda kullanacağınız koltuk takımları oturma odanızın dekorunun belirleyici parçalarından birini oluşturmaktadır. Oturma odalarınızda kullanacağınız koltuk takımlarında daha fonksiyonel ve işlevsel olan modelleri kullanarak oturma odanıza hareketlilik katabilirsiniz. Evinizin en fazla zaman geçirdiğiniz bölümü olan bu yerde kullanacağınız koltuk takımlarının da kullanışlı ve konforlu olmasına özen göstermelisiniz. Oturma odalarınız hem dinlenebileceğiniz hem de oturup vakit geçirdiğiniz yerler olduğundan koltuk takımlarınızın sunacağı rahatlık bu açıdan anlam kazanacaktır. Oturma odalarınızı her yönüyle kullanacağınız bir yer haline getirmek için tercih edeceğiniz koltuk takımlarının özelliklerine dikkat etmelisiniz.

beyaz-klasik-koltuk-takımları-ve-fiyatları

Oturma odası dekorasyonunda kullanacağınız koltukları doğru açılarla konumlandırarak göze hoş gelen bir dekor elde etmenizde mümkündür.

Tercih edeceğiniz koltuklar duvar rengi ile uyumlu olmalıdır. Koltuk takımlarınız ister klasik ister modern tarzda olsun oturma odanızın boyutları ile aynı paralellikte buluşmalıdır. Çok büyük boyutlu koltuk takımları oturma odalarında hoş durmadığı gibi görsel olarak da oturma odanızın küçük ve dar görünmesini sağlayacaktır. Mümkün mertebe oturma odanıza yakışacak cinsten ve zarif koltuk takımlarını tercih etmenizi öneririz. İkili koltuk takımları ile kombinleyeceğiniz tekli berjer koltuklar daha güzel bir oturma odası dekoru elde etmenize yardımcı olacaktır.

köşe-koltuk-takımları

Oturma odası dekorunda koltuk takımlarınızı odak noktası haline getirip diğer mobilyalarınızı bu koltuk takımlarına göre şekillendirmelisiniz.

Oturma odanızda belirleyeceğiniz odak noktası, oturma odanızın dağınık görünümünün de önüne geçecektir. Oturma odasında bulunan koltuk takımları oturma odanızın şeklinin belirlenmesini de sağlayacaktır. Oturma odasında kullanacağınız koltuk takımının hangi özelliklerde olacağına karar vermelisiniz. Her yönüyle işlerinizi kolaylaştıracak tarzdaki bir koltuk takımı oturma odanızda çok işinize yarayacaktır.

oturma-odası-takımları

Renk seçimi olarak da açık renklerde modern koltukları ya da koyu renklerde klasik koltuk takımlarını kullanarak hoş bir oturma odası dekoru oluşturabilirsiniz. Oturma odasında kullanacağınız renklerde zıt renkleri de kullanarak güzel sonuçlar alabilirsiniz. İki farklı rengin oturma odasına katacağı görsellik ile oturma odanızı daha güzel gösterebilirsiniz.

Oturma odasında kullanacağınız stillerde dekorunuzu daha güzel yansıtmanızı sağlayacaktır.

Farklı stilleri kullanarak da dekorunuza derinlik ekleyebilirsiniz. Oturma odasındaki koltuk modellerindeki ince detaylar oturma odanızın tamamlayıcı unsuru olarak öne çıkacaktır. Koltuk takımınızla birlikte kullanacağınız minik yastıklar ve kırlentlerde koltuk takımlarınıza bambaşka bir boyut kazandıracaktır.

Doğru ışıklandırma ve aydınlatmada oturma odası takımlarında daha etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Avize modellerinin oturma odası takımlarında kullanılması ile daha zarif ve şık bir oturma odaları elde edebilirsiniz. Aynı zamanda aplikleri ya da abajur modellerini de oturma odası dekorlarında kullanabilirsiniz.

Salonlarınızda tv ünitelerine yer vererek daha modern ve inovatif bir oturma odası dekoru tasarlayabilirsiniz.

Koltuk takımları ile tv ünitenizi kombine ettiğinizde ortaya daha güzel sonuçlar çıkartabilirsiniz. Tv üniteleri son yıllarda oturma odalarında etkisini yüzde yüz gösteren tasarımlar olarak dikkat çekmektedir. Oturma odalarınızda kullanacağınız aksesuarlarda dekorunuzu etkileyen görünmeyen unsurlardandır. Aksesuar olarak oturma odası dekorasyonlarında süs eşyalarını ve bibloları kullanmanız sonucunda fevkalade zengin ve ihtişamlı dekorlar elde edebilirsiniz.

tv-ünitesi-4

Farklı renklerde ve desenlerde yer vereceğiniz koltuk takımları da oturma odanızın görünümünde etkili rol oynayacaktır.

Eklektik tarzda üretilen koltuk modelleri ile oturma odanızı renklendirebilir ve hiç olmadığı kadar şık gösterebilirsiniz. Dekoratif olan ve son derece güzel görünen bu koltuk takımlarında aradığınız konfor ve rahatlığı da bulabileceksiniz. Oturma odalarının dekorasyonunda ortaya çıkan iddialı koltuk takımları arasında elbette chester ve deri koltuk takımların varlığı oturma odalarını çok daha güzel göstermektedir. Sizlerde oturma odalarınızda daha şık ve gösterişli bir görünüm elde etmek istiyorsanız, sizin için derlediğimiz tasarımlarımıza göz atabilirsiniz.

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl olmalı ? Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose