Osmanlı Mobilyaları

Oturma Grubu Modelleri

Oturma grupları eskiden var olan klasik mobilya anlayışının aksine daha modern tarzda dizayn edilmiş koltuk takımlarıdır. İçerisinde kanepe tarzı açılan iki büyük ve iki küçük oturma ünitesinin bulunduğu takımlardır. Bazen bu tasarımların içerisinde üçlü ve ikili olmak üzere iki oturma ünitesi ve tercihe göre tekli veya iki tekli berjer bulunabilir. Evimizin, salonumuzun büyüklüğüne ve ebatlarına göre tercih edebileceğimiz oturma grupları daha çok rahatlığın ve konforun ön planda olduğu evlerde karşımıza çıkmaktadır. Oturma grubu tercih ederken de en çok karşımıza çıkan sorunlardan biri üçlü veya ikili oturma ünitelerinin yatak veya depolama alanının olmamasıdır. Evlerimizde en çok tercih edilen modellerden birisidir.

oturma grubu modelleri

Oturma grubu tercih ederken en çok karşılaştığımız sorunlardan biri evimizde nasıl konumlandıracağımız ve nasıl bir oturma grubu tercih edeceğimiz yönde gelen sorunlardır. Son günlerde kolay temizliği olana nano kumaşlardan üretilen oturma grubu modelleri modern çizgiler taşımaktadır. Yastık ve berjerlerinde çiçekli ve desenli kumaşların tercih edilmesi bu takımların imal edildiğinde kumaş çeşitliliğini daha da artırmıştır. Kadife, tay tüyü, lekeden etkilenmeyen kumaşların yanı sıra suni deri de son zamanların en çok kullanılan kumaşları arasında yer almaktadır. Tercih edeceğiniz ürünün 4 mevsim kullanıma uygun kumaşlarla kaplı olması sizin ve ailenizin rahatı için dikkat edilmesi gerek detaylardandır.

oturma grupları

Oturma grupları imal edilirken kullanılan çelik malzemeler, daha çok açılabilen kanepelerde kullanılan makas adı verilen mekanizmalar ve kanepenin baza kısmında bulunan mobilyanın sağlamlığıdır. Ayrıca kasanın neyden üretildiği ve büyüklüğü de kullanım açısından çok önemlidir. Kimi oturma grupları tamamen yatak pozisyonuna gelebilmektedir. Bu açılma işlemini kanepenin içinde bulunan makaslar sağlamaktadır. Son teknoloji ürünlerin arasında yer alan bir başka detayda kanepenin içinde yer alan mekanizmaya ait makasın sıfır makas olmasından dolayı hiç çekmeden olduğu yerde açılabilir olmasıdır. En çok tercih edilen oturma gruplarının bu tarzda olmasının sebebi ise alanda herhangi bir daralma yapmadan bir misafir ağırlanmak istenildiğinde çekmeden yatak konumuna gelmesidir. Böylece herhangi bir güç gerektirmeden kolayca kanepe açılır vaziyete gelmektedir.

Oturma Grubu Modelleri Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. Gercekcicis diyor ki:

    Hiç böyle yorum falan yazmam ama dayanamadıııım. Bu oturma gruplarında sadece oturuluyormu? Yani yatmak istesek yatamazmıyız yaniii? :))

Yorum Yaz

VİDEOLAR







You might also likeclose