Osmanlı Mobilyaları

Otel Lobileri için En Güzel Aksesuarlar

Oteller için en önemli nokta şüphesi otel lobileridir. Ziyaretçinin otele girdiği anca onu lobinin karşılayacağı unutulmamalıdır. O nedenle lobinin dekorasyonunun üst düzey olması gerekir. Lobi ne kadar göze hitap ediyorsa müşteri de o kadar beğenecektir. Müşteri memnuniyeti de otelin bilinilirliği ve prestiji açısından çok önemlidir. Müşteri lobiyi gördüğünde otel ve otel hizmetleri hakkında ilk algı oluşacaktır. Bu algının olumlu yönde olması için lobinin profesyonel derecede yapılmış olması gerekir. Her bir aksesuarın özenle seçilip dekorasyonda yerleştirildiği konumlar için hassas düşünülmelidir.

Müşteri otele girdiği anda o kalite ve güven duygusunu hissetmelidir. Otelcilikte en önemli husus müşterinin algı ve beklentilerinin olumlu yönde olmasıdır.  Bunu sağlamanın yolu da lobideki aksesuarların uyumlu malzeme ve renkte olmasından geçer.

Seçilecek otel lobi aksesuarlarının otelin konseptine uygun malzemeler ve renklerde olmalıdır. Örneğin, klasik temalı bir otelde modern hatlara sahip aksesuarlar dikkat çekeceği için bunların kullanımından kaçınılmalıdır.

otel lobi berjer

İhtisam klasik berjer

Otel Lobi Aksesuarları için En Güzel Örnekler

Otel lobi dekorasyonun en çok tercih edilen renklerden birisi beyazdır. Uyumlu kontrastı yakalayabilmek için kırmızı ve siyah renkleri de kullanılabilir. Otelin aydınlatması iyi derecede olmalıdır. Otelin en çok ziyaretçi aldığı alan lobilerdir. Güneş ışığının güzel kullanılması ve aydınlatmaların yeterli düzeyde olduğundan emin olunmalıdır. Aydınlatmalar insanlara ferah duygusu vermekle beraber kendilerini rahat hissetmesini de sağlayacaktır.

Lobi alanlarında kullanılacak aksesuarların müşterilere evdeymiş hissi verebilmelidir. Endirekt aydınlatmalar ve akustik düzeltmeler ile hem görsel hem de işitsel anlamda güzel bir konfor sunacaktır. Klasik konsepte sahip otellerde duvarlarda ahşap lataların kullanımı ve yerleştirildikleri konum itibariyle derinlikten arınarak ortama sıcaklık kazandıracaktır. Yine ahşap temalı aksesuarlar ile de uygun konsept dekorasyonu tamamlanmalıdır. Mümkünse canlı bitkiler, çakıl taşları gibi doğal malzemelerin kullanımı da bu noktada önemlidir.

Antik_klasik_koltuk

Tabi ki, modern hayatı yansıtacak teknolojik yenilikler de unutulmamalıdır. Teknolojik aksesuarlar konsepte uyumlu şekilde konumlandırılmalıdır. Kullanılan teknolojik aksesuarlar görünen ara yüzleri dışında diğer kısımları mümkün olduğunca gizlenmeli ve doğal görüntüyü bozmamalıdır.

Altı_mumlu_şamdan_avize

Otel Lobileri için En Güzel Aksesuarlar Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. pelin diyor ki:

    berjer modellerde modern tarza göre klasik berjer modelleri daha şık duruyor…

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose