Osmanlı Mobilyaları

Otel Dekorasyonu

Otel, girişinden itibaren gelen müşterisini rahat ve güvende olduğunu hissettirmelidir. İletişime geçeceği resepsiyon veya görevlileri kolaylıkla bulmalıdır. Otelin büyüklüğüne göre bir bekleme salonu veya şık bir şömine ile dekore edilebilir. Klasik köşe takımları bu bekleme salonları şömine karşısı olarak kullanılabilir. Otel dekorasyonunda klasik çizgilerle modern çizgileri harmanlayarak kullanılabilir.

Otel Dekorasyonunda kullanılan şık ve lüks mobilyalar

Otel girişinden odalara kadar uygun ışıklandırma sistemleri ile bezenmelidir yer döşeme ve karoları duvar ile uyumlu renklerde olmalıdır. Otel dekorasyonunda ayna kullanarak otele geniş ve ferah bir görünüm kazandırılabilir. Merdiven ve asansörlerde otelin bütünündeki atmosfer kaybolmamalı bütünlük bu bölgelerde de sağlanmalıdır. Restoran, cafe, bar gibi alanlarda farklı dekorasyonlar farklı renkler uygulayarak dikkat çekici alanlar oluşturulmalıdır. Gelen misafirin unutamayacağı rahat ve huzurlu ortamlar yaratılabilir. Otelde en önemli alanlar odalar sayılabilir. Dekorasyonuna en çok kafa yorulan odalar; klasik otel mobilyası, modern otel mobilya gibi farklı seçenekleri değerlendirebiliriz. Odaların ışıklandırması, kullanılan aksesuarlar mobilyalarla uyumlu olmalıdır çok fazla ayrıntı müşteriyi sıkabilir. Mekânın rahatlığına çok fazla önem verilmelidir. Rahat eden müşteri mutlu olur otelden mutlu ayrılır.

Tüm dünyada artık otel işletmeleri hem dış ve hem de iç mimarileri ile sanat eseri olmaya yönelmektedirler. Klasik lüks otel mobilyaları, tamamen el işçiliğiyle yapılmış ve kaliteli malzemeler kullanılmış görkemli mobilyalardır. Günümüzde klasik otel mobilyaları yaygınlaşmakta rahat ve gösterişli yapılarıyla otel dekorasyonunda kullanılmaktadır. Bu tasarımlar İstanbul gibi tarihi mekânlardaki otelleri saray havası oluşturularak müşterilerin beğenisini kazanmaktadır. Yeniliklere açık olan ve takip eden otel işletmeleri her zaman tercih edilir. Otel dekorasyon işlerinde uzman bir firma ile çalışarak, mimari destek almak gerekmektedir. Böylece otelin kalitesi ve özgünlüğü ortaya çıkarılmış olacaktır. Dekorasyonun tüm gerekleri yerine getirilerek, eşsiz mekânlar yaratılmış olacaktır.

Otel Dekorasyonu Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. BÜNYAMİN diyor ki:

    SEYAHATLERDEN DOLAYI EVİNDEN ÇOK OTELLERDE VAKİT GEÇİREN BİRİ OLARAK KALDIĞIM OTELİN MOBİLYALARINA DİKKAT EDERİM.

  2. Otelchi diyor ki:

    Ben evimi klasik mobilya olarak döşendim. Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerimde de evimin rahatlığını aradığımdan klasik olarak döşenmiş otel mobilyaları ile dekore edilmiş otelleri tercih ediyorum.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose