Osmanlı Mobilyaları

Mutfak Dolapları İçin En Güzel Renkler

Son yıllarda tasarıma verilen önemin hızla artması, teknolojinin ilerlemesi ile mutfak ürünleri ve dizaynı da gelişime uğradı. Tasarımcılar ve mimarlar önümüzdeki yıllarda yemek masalarının salonlardan çıkarak mutfaklara yerleşeceğini dile getiriyor. En güzel mutfak dolapları renkleri ile mutfağınızda mükemmel bir hava yaratabilirsiniz. Son yapılan ev tasarımları incelendiğinde odalara ayrılan bölüm arasında en geniş kısım mutfağa verilmektedir. Mutfak ailenin yaşam ve toplanma merkezi olarak daha çok önem görüyor. Bu sebeple televizyonlar, oturma alanları ise yavaş yavaş mutfak alanlarına geri dönüyor.

mutfak dolabı renkleri

Aristokrat klasik mutfak

Moda Renklerde Mutfak Dolapları

Estetik, güzel, kullanışlı ve geniş mutfak dolapları ise elinizin altındaki kalabalığı kısa sürede yok ediyor. Mutfakların en büyük problemi nem ve suya karşı dayanıklı olan dolapların kullanımıdır. Mutfak dolapları ve renkleri uyumu ise zemin ve duvarla uyumlu olmalıdır. Dolap seçimi yapılırken uzun vade kullanım imkanı verip vermemesine dikkat etmelisiniz. Mutfak yaptırıldığı zaman yaklaşık olarak 10 ile 20 yıl kullanılması için dolapların kaliteli malzemeden yapılmış olması kritik önem taşımaktadır.

mutfak dolabı rengi

Ege country mutfak

Mutfak Dolapları Renkleri Nasıl Olmalıdır?

Mutfak dolaplarının ana gövdelerinin ahşap, dolap kapaklarının ise kaliteli malzemeden yapılmış olmasına önem verilmelidir. Son dönemlerde ortaya çıkan, sıklıkla kullanılan membran, akriik tarzdaki kapaklar ergonomik kullanım kolaylığı sunmaktadır. Çeşitli renklerde mutfak dolapları oldukça moda durumda. Malzemeler pvc bazlı olup ısı yoluyla ahşap kapaklara sıvanmaktadır. Nem, su, çizilmelere karşı dayanıklı olmasına önem verilerek seçim yapılması gerekir. Antibakteriyel olması da diğer bir dikkat edilecek husustur.

Dolmabahçe klasik mutfak

Dolmabahçe klasik mutfak

Ünlü Markalar Hangi Renklerde Mutfak Dolapları Üretiyor?

Pembe, yeşil, ahşap, sarı gibi doğanın tüm renklerinden olan akrilik ve membran yapıda dolaplar da en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Mat ve parlak seçenekleri bulunan dolap kapaklarında zemin ve duvar rengi de önem taşımaktadır. Üstelik model ve renkten sıkılma durumunda uygun maliyet ile sadece kapakları değiştirerek yepyeni görünüme sahip bir mutfak sahibi olunmaktadır. Mutfak dolaplarında kaşıklıklar, kuru gıdalar, mutfak eşyaları gibi malzemelerin çok düzenli şekilde yerleştirilmesi gerekir.

Mutfak Dolapları İçin En Güzel Renkler Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. Abidin diyor ki:

    mutfak modelleri oldukça şık,,, Bu mutfak modelleri geniş alanlar için. bizim daracık mutfaklara böyle mobilyaları nasıl sığdıralım.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose