Osmanlı Mobilyaları

Mobilya Aksesuarları

Mobilya aksesuarı denildiğinde önceki dönemlerde akla gelen sehpalar, halılar ve perdeler iken son zamanlarda farklı tasarımlara konu olan mini kitaplıklar, raflar ve tablolar ön planda. Yenilikler modayla şekillenen tasarımları gözler önüne seriyor.
Çeşitli tarzların ev dekorasyonunda kullanımı dikkate alındığında ev aksesuarlarında da çeşitlilik ve farklılık görülüyor. Ev dekorasyonunu uyum içinde gerçekleştirmek isteyen biri için uyumlu aksesuarları kullanmak oldukça önemli. Çünkü kullandığınız tarza aykırı aksesuarlar evin tarzını etkileyen hatta karmaşa oluşturarak tarzın varlığını kaybetmesine neden oluyor. Klasik bir takımı modern perdeler, modern halılar ve modern açık renkli objelerle renklendirme çabası çoğunlukla uyumsuz hatta hoş bir görünümden oldukça uzak bir dekorasyona neden oluyor.

mobilya-aksesuarlari

 

İstediğiniz her objenin evinizi yansıtmayabileceğini unutmadan alışveriş yapmalısınız. Bu şekilde yapacağınız alışverişler uzun vadede memnuniyetinizi artıracaktır. Perde alışverişinde moda olandan yana tercih yapmanız daha çok modern dekorasyonlarda kullanabileceğiniz ürünleri almanıza sebep olur. Ancak klasik mobilyalara ve dekorasyonlara sahipseniz moda olandan çok tarzınızı yansıtan tasarımlara yönelmelisiniz. Fransız dantelinden yapılan perdeler romantik hava ile klasik zevki birleştirirken stor perdeler bunun tam aksi bir görünüme neden olacaktır.

mobilya-aksesuarlari-2

Ev dekorasyonunda derinlik ve estetik önemli unsurlardır. Mobilyaların basitçe yerleştirilmesi ile ev dekorasyonu tamamlanmış sayılmaz. Tamamlanmış bir dekorasyon için dekoratif ürünlere, perdelere ve halılara ihtiyaç vardır. Bunu dikkate alarak oluşturacağınız dekorasyon modelinde seçimlerinizi yapmanız daha doğru olacaktır.
Halı seçiminde yine evinizin stiline önem vermelisiniz. Desenli halılar klasik bir zevki iyi yansıtacaktır. Motiflere yer verilen ancak sade görünümüyle dikkat çeken halıların tercihi de ortamı boğmadan tamamlayıcı bir dekorasyon oluşturmak isteyenler için iyi görünümler oluşturacaktır. Halı seçimi mobilya dekorasyonunda göz ardı edilmeyecek nitelikler taşır. Günümüz modalarından shaggy model bir halı seçimi için modern bir eve ihtiyaç vardır. Klasik mobilyalar bu tür halı seçimlerinde uyumsuz bir görünüm yaratır. Ortamın rahatlığı ve hijyen de düşünüldüğünde aksesuar seçimlerinden belki de en önemlisi halı seçiminiz olacaktır. Dekoratif süslemeler ile avizeleriniz ve perdelerinizle uyumlu halılar seçerseniz, elde edeceğiniz görünümler de memnuniyet verici olacaktır.

Mobilya Aksesuarları Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. beyza diyor ki:

    mobilya aksesuarları seçimi yapmak da en az mobilya seçimi kadar zor bence.

  2. Alihan TANSIZ diyor ki:

    Mobilya dekorasyonları ile evin havası değişiyor. Mesela bir orta sehpa modeli ile eve çok farklı bir stil kazandırabilirsiniz. Veya bir klasik avize ile evin tüm tarzını sil baştan değiştirebilirsiniz.

  3. eda diyor ki:

    dekoratif süslemeler artık önemli hale geldi. ben mobilyalarımı aldıgım yerden aldım aksesuarlarımı çok da guzel oldu.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose