Osmanlı Mobilyaları

Lüks Mobilya Modelleri Ve Bütçe

Ülkemizde lüks mobilya modelleri belirli bir kesime hitap etmekle beraberinde de birçok insanın pek fazla kullanmadığı veya tercih etmediği ve buna karşılık bu modellerin seçiminde bütçenin de önemli bir yer kapladığını düşünürsek tercih bakımından çokta fazlasıyla talep görmeyen bir kısımdır. Ülkemizde ortalama bir ailenin tercih etmeyeceği bu modelleri daha çok önemli kuruluşlar veya firmalar, önemli iş adamları veya seçkin kişiler, oteller ve bunun gibi birçok yer kullanmaktadırlar.

Ülkemizde turistik alanların yoğun olduğu yerlerde daha çok turistler için birçok seçkin otellerde lüks mobilya modelleri seçilmektedir. Önemli iş toplantılarının, dünyaca ünlü firmaların eğitimleri veya toplantılarının yapıldığı ve bunun gibi birçok insanı ağırlayan bu otellerde bu modeller daha ağırlıkta tercih edilmektedirler. Tatil yörelerindeki otellerde ağırlıkla olmakla beraber gelen müşterileri hem mutlu etmek amaçlı hem de daha rahat ve görselliğin fazla olduğu bir ortam oluşturarak gelen yerli ve yabancı turistlerde bir yer edinebilmektedir.

lüks-mobilyalar

Buna oranla ülkemizde birçok mobilya firmasının lüks mobilya modelleri üretirken daha çok belirli sayıda ve isteğe göre üretilmektedir. Bireyin kendi istekleri üzerine renk, tarz olarak kişinin tercihlerinin ağırlıkta olduğu çok sayıda üretilmeyen ve birçoğu da kişiye özel üretimlerdir.

lüks-mobilya-markaları

Diğer ülkelerde ki insanların yıllık gelirlerine oranla lüks mobilya modelleri üretimi ve satımı oluşmaktadır. Bireyler bu modelleri tercih ederken bütçelerine uygun, bütçelerini daha çok göz önüne alarak hareket etmektedirler.

lüks-mobilya-modelleri

Üretici firmalar bu modelleri üretirken çok değerli kumaşlar, değerli taşlar kullanarak ve çok ince işlemelerle ürettiklerinden dolayı ona oranla onun değerine uygun fiyatlar belirlemektedirler. Birçok firma bütçelerinin seviyesinde lüks mobilya modelleri oluşturmaktadır ve bu da firmaların arasındaki hem rekabeti arttırırken hem de bireylerin tercih etmeleri için çok daha özel çok daha farklı albenisi olan modeller hazırlamalarını sağlamakta ve daha yaratıcı tasarımlar oluşturmalarına imkan sunmaktadır.

Lüks Mobilya Modelleri Ve Bütçe Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. şule diyor ki:

    modern mobilyalarda klasik mobilyalardaki el emeği olmadığı için klasik mobilyalar her zaman için modası geçmeyecek mobilyalardır.

  2. nuray diyor ki:

    lüks mobilyalar elbette ki pahalı oluyor ama el işçiliği olan bir mobilyanın zaten hakkını vermek lazım makine üretimi bir mobilya ile el emeğinin olduğu bir mobilya arasında dağlar kadar fark var.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose