Osmanlı Mobilyaları

Klasik Yemek Odası Takımları

Günümüzde en çok tercih edilen modeller her ne kadar modern tasarımlar olsa da klasik mobilyanın yeri her zaman bir başka. Özellikle şık dekore edilmiş yemek odalarında ihtişamın ve zarafetin göz doldurduğu tamamı el işçiliği yemek odası takımları ve yemek odası takımlarına eşlik eden koltuk takımları her eve ayrı renk katıyor. Duvarlara asacağımız şık tablolar yerde bulunan kıymetli Hereke halıları, kadife kaplı koltuk takımları, oymalı altın varaklı ya da altın kaplamalı yemek odası takımları, gösterişli masa ve sandalyeleri ayrı işçilik ayrı bir tasarım harikasıdır. Hepsinin ayrı güzellikte bulunduğu bir ev için zevkle seçilmiş parçalar ve ferah büyük bir salon gerekmektedir.

Yemek odası takımı seçerken en çok dikkat edilmesi gereken şey, takımı yerleştireceğiniz mekanın büyüklüğü çünkü genellikle seçim yaparken özellikle hazır aldığımız mobilyalarda mağazalarda bulunan büyük alanlardan seçiyoruz. Evimizin metrekaresine göre nasıl konumlandıracağımızı önceden belirleyerek sorunsuz bir alışveriş geçiririz. Mekan yerleşimi yaptıktan sonra dikkat edilmesi gerek ikinci madde bütçeleme yapmak ve mutlaka istediğimiz tarzda ürünlerin farklı markalardaki fiyat araştırmasını yapmak. Bütçemize ve zevkimize en uygun mobilyaya karar verdikten sonra ise sağlamlığına bakmak aldığımız ürünün ne kadar uzun süre kullanılabileceğine bakmak olacaktır. Ve en önemli detay ise tabiki nasıl tarzda döşemek istediğimizle ilgili. Nasıl bir yemek odası takımı istediğimize karar vererek alışverişe çıktığımızda sonuç her zaman daha çabuk alınıyor ve daha memnun edici oluyor.

Özellikle küçük evlerde 1+1 stüdyo dairelerde ağır görünümlü klasik yemek odası takımları tercih edilmiyor. Mekan istediği kadar büyük olsun aranılan nitelikler genellikle basit ve sadelikten yana modern tasarımlardan oluyor. Fonksiyonelliğin önem kazandığı bu tarz evlerde genellikle yemek masası ve sandalyeleri tek kullanılıyor. Yemek odası takımlarına eşlik eden konsol, vitrin, gümüşlük gibi parçalar tercih edilmiyor. Masa sandalye ikilisine yemek takımlarını koymak için belki bir büfe veya yine modern tarzda takımı tamamlayan bir konsol eşlik edebiliyor. Önceliğiniz her zaman ne istediğinizle ilgili olsun çünkü ev dekore ederken en net kararlar öncelik sıralamasından geçiyor.

Klasik Yemek Odası Takımları Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. yağmur aydın diyor ki:

  yukarıdaki klasik yemek odası takımları çok ihtişamlı görünüyor. şu an oturdugum ev biraz küçük oldugu için alamıyorum ama geniş eve çıktıgım zaman ilk işim bu tarz klasik yemek odası takımı almak olucak.

 2. mehtap diyor ki:

  klasik çok güzel yemek takımları bunlar dokunmaya kıyamam ben bunlara çok zengin işi ama çok isterdim resimlerdeki gibi bir yemek odası takımım olmasını çok güzel yapmışlar

 3. Aylince diyor ki:

  bu klasik yemek odası takımları harika yaa… hangi mağazada satılıyor bunlar…dördüncü resimdeki ceviz rengi klasik yemek takımına bayıldım. Bu yemek odası kesin 30 milyardan fazladır.

 4. mehmet diyor ki:

  klasik yemek odaları çok ağır duruyor. fiyatlarıda tahminimce oldukça tuzlu olsa gerek sonuç olarak doğal ahşap el işçiliği oyma desenler .

 5. melda diyor ki:

  yemek odalarında klasik modelleri çok seviyorum ama evim müsait değil klasik mobilyalara

 6. Altan 63 diyor ki:

  en baştaki klasik yemek odası takımı kaç para???? kim ilgileniyor bu siteyle yaa

 7. kader yazıcı diyor ki:

  klasik yemek odası takımları arasında akasya yemek odası gerçekten rengi ile bir numara

 8. Zeyno diyor ki:

  klasik yemek odası modellerinde hep oyma ve varak kullanmak zorundalar mı. Daha sade ve avangard yemek odası takımlarını tercih ederim. Ayrıca klasik mobilyalar kelimenin tam anlamı ile zengin mobilyası 🙂

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose