Osmanlı Mobilyaları

Klasik Otel Mobilyaları

Mobilya tercihleri ev dekorasyonunda kişisel zevklere bağlı olarak yapılıyor. Ancak ev dekorasyonunda beğenilen ürünlerin yapısı ve güvenilir maddelerden üretilmiş olmaları, otellerde kullanılan mobilyalara göre daha az önem taşıyor.

Sağlıklı ve güvenli tasarımları dikkate almak zorunda olan oteller bu konuda daha titiz ve ayrıntıcı dvranmaları gerektiğinin bilincinde. Son dönem üretimlerine ve otellerde mobilya kullanımına bakıldığında, rahat ve güvenli mobilyaların estetik ile birleştirildiği fark ediyoruz. Estetik görünümler otel dekorasyonunda hem farklılığın hem de özgünlüğün göstergesi olmayı hedefliyor. Son zamanlarda oda konseptlerinin çeşitliliği ise, aynı otel içinde farklı tarz mobilya ve dekorasyon uygulamalarını yansıtıyor. Bu durum müşteri odaklı tasarımların, yine müşterinin memnuniyeti için geliştirildiğini gösteriyor.

otel-odasi-mobilyasi

Otel mobilyalarında uygulanan modern ve klasik tarzlar, kişilerin zevkine hitap ediyor. Modern tarzla güvenli ve sade görünümü ferahlıkla birleştiriyor. Kullanılan açık tonlar ve lake mobilyalar hem sağlıklı ve dayanıklı mobilyaları hem de sade görünüme sahip kullanışlı modern mobilyaları oluşturuyor. Modern tasarımların otel odalarına mini barlar ve banyo dolapları gibi uygulamalarda teknolojik yansımaları da getirdiği görülüyor. Uzaktan kumandalı ürünler, otel odasında konforun kullanışlı diğer uygulamaları.

klasik-otel-masasi

klasik-otel-mobilyalari

Otel mobilyalarında klasik görünümler daha çok avangard tasarımları yansıtıyor. Tamamen ağır bir klasik grünüm yerine hafif spor bir şıklık tercih ediliyor. Bunun nedeni genel olarak ağır klasik mobilyaların dar alanlarda boğucu bir etki yaratmaması ve teknolojinin odanın içinde kullanımının zıt görünümlere neden olmaması. Kişilerin zevklerinin ana tarzların uygulanmasıyla yer aldığı otel mobilyaları ahşabın da geniş kullanımını içeriyor. Otel lobilerinde karşılaşılan mobilyalar ise daha çok klasik şıklığı temsil ediyor. İlk izlenim açısından klasik bir şıklığın güven verici etkilerinden yararlanılıyor.

Klasik mobilyaların güvenli görünümlerine güvenlik sistemlerinin iç dizaynlarda mobilyalara uygulanması da ekleniyor. Sistemler güvenlik kilitli dolapları, şifreli kullanımları mümkün kılıyor. Bu da ziyaretçilerin duyacağı memnuniyeti büyük ölçüde etkileyen tasarım fikirlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Klasik Otel Mobilyaları Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. enis diyor ki:

  otellerde çok farklı tarzlarda mobilyalar kullanılabiliyor ama klasik mobilyalar otelleri daha ihtişamlı gösteriyorlar. müşteriler klasik mobilyaların kullanıldığı otellerden daha çok etkileniyor

 2. naz_91 diyor ki:

  klasik otel mobilyaları otele daha ciddi ve başarılı bi hava sağlıyor. müşteriler klasik tarzda mobilyalardan daha çok etkileniyorlar

 3. birgül diyor ki:

  ben de modern tarzda otelleri beğenmiyorum. klasik tarz mobilyalar otellerde daha göz alıcı ve estetik görünüyor

 4. nesrin diyor ki:

  otel mobilyalarında en çok kullanılan tarz klasik tarz zaten daha şık ve gösterişli oldukları için

 5. elvin diyor ki:

  her otelin farklı bi konsepti var mobilyalarını o mantığa uygun olarak seçiyorlar zaten. ama klasik mmobilyalar çok şık oldukları için sık kullanılıyorlar otel dekorasyonlarında

 6. ayşen diyor ki:

  klasik otel mobilyaları, otelleri çok daha lüks ve konforlu gösteriyor. müşterilerin ilgisini çekiyor. otelin kalitesini yansıtıyor

 7. tarkan diyor ki:

  otel mobilyaları nerede bulabilirim bana yardımcı olurmusunuz lütfen acil klasik otel mobilyalarına ihtiyacım var

 8. Tarık Tufanlı diyor ki:

  Klasik otel mobilyaları daha çok beş yıldızlı otellerde kullanılıyor. Lüks otel mobilyaları hem müşterilere bir prestij kazandırıyor hem de otelin kalitesini belli ediyor.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose