Osmanlı Mobilyaları

Klasik Mobilyalar ile Şık Dekorasyon

Klasik mobilyaların ihtişamlı havasından vazgeçemeyenler ve tercihlerini dekorasyon konusunda klasikten yana kullananların yanı sıra bu sezon günümüzün yeni tasarım çizgilerini taşıyan mobilya modellerinden hoşlananlar bile eskinin rüzgârından etkilenmekte ve klasikten yana tercihlerini kullanmaktadır.

Klasik mobilya modellerinde yer alan, büyük ve el işi ahşap oymalı detayların bulunduğu gardolapların, ihtişamlı altın varak işlemelerin olduğu yatak başlarının ve yatak uçlarının, ayaklarında el işi oyması bulunan komodinlerin, şifonyerlerin ve tuvalet aynalarının bulunduğu klasik yatak odası takımları, el işi ahşap oymalar ile tasarlanan masanın ve sandalyenin, kenarlarında birbirinden güzel altın varakların yer aldığı işlemeli kumaşlarla kaplı koltuk takımlarının bulunduğu yemek odalarının ihtişamı ve güzelliği günümüzde kadın, erkek, genç yaşlı her yaş grubundaki insanı etkisi altına almaktadır. Aslında vazgeçemeyenleri için her zaman moda olan ve yerini koruyan klasik modeller günümüzde özellikle yeni model tasarımlar ile harmanlanmasıyla, daha fazla ilgi çekmeye ve tercih edilmeye başlamıştır.

klasik-mobilya-dekorasyon

Klasik mobilyalar ile şık ev dekorasyonu yaratabilir ve evinizin mobilyalarındaki ihtişam ile kendiniz adeta bir sultan gibi hissedebilirsiniz. Klasik modellerin boyutları daha büyük olduğundan dolayı sizin eviniz için özel tasarımlar yapan mobilya firmaları var olmaktadır. Yatak odanızın ölçüsü alınarak uygun boyutlarda yatak ve gardolap ya da yemek odanızın büyüklüğüne göre 6 veya 12 kişilik ölçülerinde masa tasarımı yapılabilir. Klasik modeller tamamen el işçiliği oymalardan oluştuğundan ve kaliteli malzeme kullanıldığından dolayı daha özel ve fiyatları da ona göre yüksek olmaktadır. Yemek odasında koltukların başlarındaki ve kenarlarındaki altın varaklı oymaların hepsi gerçek ahşaptan tasarlanan el oymalarıdır. Aynı zamanda yatak odasındaki gardolapta veya ihtişamlı yatak başlarında yer alan oymalarda yine sadece insan emeği ile gerçekleştirilmektedir.

Klasik demek ihtişam ve güzellik demektir, bundan dolayı evinizi baştan aşağıya klasik mobilyalarla dekore etmeniz ve dekorasyonunuzu yine klasik yapıda olan halı ve avizelerle tamamlamanız adeta küçük bir saray yaratmanıza yeterli olacaktır.

Klasik Mobilyalar ile Şık Dekorasyon Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. Beren Salih diyor ki:

    Resimdeki yemek odası konsolu nasıl bir şey yaa.. Bu kaç ayda hazırlanır acaba. Zannedersem el işçiliği ile yapılıyor. Klasik mobilya işi tam bir sanat işi aslında.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose