Osmanlı Mobilyaları

Gömme Dolaplar Size Yaşam Mekânında Daha Fazla Yer Sağlıyor

Yaşam alanlarını genişletmek için ölü alan olarak tabir edilen yerlerin dolaplarla değerlendirilmesi gerekmektedir. Gömme dolaplar ölü olarak görülen her yere yapılabilen dolap türlerindendir. Ölü alanları gömme dolaplar sayesinde değerlenmiş olmaktadır. Bu da kullanılmayan eşyaların ya da kıyafetlerin kaldırılabilmesi için uygun yerin oluşmasına neden olmaktadır. Pratik bir çözüm olması yanında günümüzde gömme dolapların dekoratif özellikleri de öne çıkmaktadır.

Evi orta yerinde kalan ve mekânın dağınık görülmesine neden olan kullanılmayan ya da eski eşyalarında ortadan kalkarak daha ferah ve daha sakin bir ortama sahip olmak mümkündür. Gömme dolaplar sıradan dolapların aksine da fazla kullanım alanı sunmaktadır. Modern dekorasyon akımının ürünü olan gömme dolaplar, eşyaların çok daha düzenli bir biçimde depolanmasını sağlamaktadır. Bu tasarım sayesinde duvarda ki kolon gibi kötü görüntü, dekoratif bir dolaba dönüşmektedir. Gömme dolaplara yaşam alanını genişliğine ya da darlığına göre farklı ebatlarda tasarlanmaktadır. İç düzeni de yine kişinin isteğine göre şekillenebilmektedir.

gömme-dolap-modelleri

Mutfaklar için de oldukça kullanışlı olan dolaplar, kuru erzak depolamak ya da kullanılmayan ya da az kullanılan mutfak gereçlerini kaldırmak için oldukça uygun bir çözümdür. Yine mutfaklar için tasarlanmış gömme dolaplar kişilerin isteğine göre şekillenebilir. Mutfaklarını genişletmek ve daha fazla kullanım alanına sahip olmak isteyen hanımlar, bu tür bir dolap tercih edebilirler.

Yatak odalarında da sıkça gömme dolaplar kullanılmaktadır. Kapaklarına takılan büyük boy aynalar ile odanın daha geniş ve daha ferah görünmesi sağlanmaktadır. Çoğunlukla dubleks evlerin merdiven altları gömme dolap için en fazla tercih edilen yerdir. Burada ki ölü alan kullanışlı bir dolap olarak değerlendirilerek alan kazanmak mümkündür. Gömme dolaplar yapılırken içinin raf ve çekmece ebatlarına ve sayısına dikkat etmek gerek ektedir. Kullanım ihtiyacına göre iç yapısının tasarlanması gömme dolaplardan daha fazla fayda sağlamanıza yarayacaktır.

Gömme Dolaplar Size Yaşam Mekânında Daha Fazla Yer Sağlıyor Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. ORHAN SEÇKİN diyor ki:

    GÖMME DOLAPLAR KESİNLİKLE ÇOK KULLANIŞLI. BİZ GEÇEN SENE KULLANMAYA BAŞLADIK. Kİ YATAK ODASINDA BEN HER ZAMAN FERAHLIKTAN YANAYIM..

  2. Recep Bekten diyor ki:

    Gömme dolaplar hem yer kaplamıyor hem de daha kullanışlı oluyor. Odaya girdiğinizde sanki dolap yokmuş gibi… Çok güzel

  3. BERENSU diyor ki:

    Eğer odanızda yeriniz uygun ise gömme dolap çok mantıklı. Mekanı daraltmıyor. Size daha fazla yer bırakıyor. Hatta duvardan duvara gömme dolap oluduğunda kapakları pano şeklinde de yapabiliyorsunuz. Odaya zengin bir görüntü kazandırıyor.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose