Osmanlı Mobilyaları

Giyinme Odası Tasarımları

İyi bir şekilde planlanarak hazırlanmış bir giyinme odası sayesinde, tüm eşyalarınızı bir bütün halinde görebilir, aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Düzenli ve sistemli bir ortam yaratabilirsiniz. Evinize yayılabilecek olan dağınıklıkları ortadan kaldırabilecek alanlar oluşturarak, dağınıklığın yarattığı rahatsız ortamlardan kurtulmuş olursunuz. Giyinme odası tasarımı yaparken eğer odanızın içinde ayrı bir giyinme bölmesi bulunmuyor ise, eşyalarınız için ayırdığınız bölgeyi yatak odanızdan ayıracak bir duvar yaptırabilirsiniz. Bu duvar için tuğla, brüt, beton gibi dokular kullanabilir; canlı renklerle hoş bir hava yaratabilirsiniz. Giyinme odası tasarımları arasında, giyinme bölümünüzü duvar inşa ettirerek ayırmak istemiyorsanız; dekorasyon tarzınıza ve tercihinize uygun paravan tercihi yaparak yatak odanızı ve giyinme bölümünüzü bu paravan yardımı ile ayırabilirsiniz.

giyinme-odası

Giyinme odanızı şekillendirirken dağınıklığınızı toplayacak, eşyalarınızın sığabileceği büyük dolaplar kullanmaya özen göstermelisiniz. Büyük dolaplarınızla birlikte eşyalarınızı gizleyebileceğiniz kutular, modern sandıklarda kullanmayı tercih edebilirsiniz. Mobilya ve aksesuar seçimlerinizi yaparken kendi zevk ve tercihlerinize uygun olanları seçerek, sizi anlatan bir mekan yaratabilirsiniz. Giyinme odası tasarımları konusunda en çok dikkat edilen ayrıntı, tüm kıyafetlerinizi ayrı ayrı düzenli bir şekilde koyabileceğiniz geniş dolaplara sahip olmanızdır. Böylece aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca kıyafetleriniz üst üste kırışık bir şekilde durmayacaktır.

giyinme-odası-dolapları

Giyinme odanız için mobilya tercihinizi yaparken sahip olduğunuz eşya miktarını mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ne kadar büyüklükte bir dolaba, kaç sayıda çekmeceye ihtiyacınız olacak bunları mutlaka hesaplayarak kafanızda bir plan yapmalısınız. Elbise, gömlek ya da takım elbise sayınız fazla ise, bu eşyalarınızı asacağınız askı genişliğini giyinme odası tasarımları oluştururken ihmal etmemelisiniz.

giyinme-odası-tasarımları

Hali hazırda bir giyinme odasına sahipseniz ve odanızdan memnun değilseniz, odanızda yapacağınız raf ve askı eklemeleri ile daha sistemli ve düzenli bir hale getirebilirsiniz. Giyinme odanızda raflı ve çekmeceli bir sistem tercih ederek dağınık görüntüyü ortadan kaldırmış olursunuz. Kafanızda nasıl bir düzen kuracağınıza karar veremiyorsanız, hali hazırda bulunan giyinme odası tasarımlarını inceleyerek bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Giyinme Odası Tasarımları Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. elif diyor ki:

    giyinme odası benim evime de şart. giyinme odasına sahip olsam boydan boya dolap modelleri ile kaplardım odayı.

  2. nur diyor ki:

    keşke evimde bir oda fazla olsaydı da giyinme odası olarak kullansaydım. giyinme odası tasarımları çok güzel duruyor.

  3. nuray diyor ki:

    evimdeki bir odayı giyinme odası yapmayı düşünüyorum ama giyinme odası tasarımları genelde büyük odalara uygun yapılıyor sanki.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose