Osmanlı Mobilyaları

Geniş Dairelerin Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Dekorasyon estetik değerlerin gözetilmesi gereken bir uygulamadır. Hemen hemen herkes dekorasyon konusunda az da olsa bilgi sahibi olmak zorundadır. Bunun nedeni dekorasyonun hayatımızda son derece önemli bir yerinin olması ve hepimizin küçük ya da büyük herhangi bir ev ya da daire sahibi olmamızdır. Dolayısıyla odaların her birinin ayrı ayrı dekore edilmesi son derece önemlidir.

Geniş dairelerin dekorasyonu konusunda en çok dikkat edilmesi gereken şey eşyaların çok fazla yer almaması ve böylelikle evin çok boğulmamasıdır. Renkler uyumlu olmalıdır. Hem duvarların renkleri hem zemin rengi hem de mobilyaların renkleri konusunda uyum yakalamak son derece önemlidir. Dolayısıyla az ama kaliteli eşyalarla mümkün olduğu kadar dairelerin şık görünmesini ve ferah görünmesini sağlayacak bir dekorasyon tarzı tercih edilmelidir.

geniş-daire-dekorasyonu

Geniş dairelerin dekorasyonu konusunda dikkat edilmesi gereken başka bir husus koltukların yerleştirilmesidir. Bu dairelerde özellikle salon bölümüne yerleştirilen koltukların ortaya yerleştirilmesi salonu daha şık gösterecektir. Koltuğun arka bölümünde şık büyük bir biblo olabileceği gibi aynı zamanda bir yemek masası da olabilir. Fazla eşya kalabalığı istenmiyorsa geniş dairelerin dekorasyonu yapılırken geniş salonlarda büyük çiçekler bulundurmak ya da ufak ama şık sehpalarla salonu süslemek şıklık katacaktır. Kesinlikle göz zevkini bozacak eşya yoğunluğundan uzaklaşılmalıdır. Bu sayede dairenin şıklığı kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Bunun yanında dekorasyonda sadeliğin şıklığın anahtarı olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Gerçekten şık bir daire dekorasyonu isteniyorsa sade renklerle örneğin beyaz renkle yapılan dekorasyonun nasıl bir büyü oluşturduğu gözlemlenmelidir.

Geniş dairelerin dekorasyonunda seçilecek kitaplıkların da hem şık hem de sade olmasına özen gösterilmelidir. Klasik tarzdan hoşlanılıyorsa son derece şık klasik mobilyalar seçilebilir. Ancak Country tarzdan hoşlanan kişiler de daha doğal olan mobilyalardan yana şanslarını değerlendirebilir. Ancak Country tarz mobilya seçiminde elbette tarz biraz farklılaşacaktır. Bu durumda renklerin birbiri ile harmanlanacağını belirtebiliriz.

Geniş Dairelerin Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı? Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. İSMAİL diyor ki:

    BEN GENİŞ DAİRELERE KLASİK TAKIMLARI DAHA ÇOK YAKIŞTIRIYORUM.ÇÜNKÜ O KADAR ŞIK KLASİK TAKIMLAR VAR Kİ TAM GENİŞ ALANA SAHİP EVLERE GÖRE…

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose