Osmanlı Mobilyaları

Genç Odası Modelleri

Genç odası takımları geçmişten günümüze çocuk odasıyla karıştırılan uygulamalara sahne oluyor. Ancak genç odası tasarımlarında yeni üretimler pembe ve mavi tonlarından vazgeçerek artık gençlerin isteklerine hitap edecek çocuksu uygulamaları bir kenara bırakıyorlar.

Genç odası tasarımlarında kullanılan renkler artık salt mavi veya pembe tonlarından sıyrılarak bu renklerin de dahil olduğu farklı kombinasyonlara sahip dekorasyonları oluşturuyor. Ev dekorasyonunda belirleyeceğiniz tarzları genç odası dekorasyonunda da kullanabilirsiniz.

genç-odasi-modelleri

Klasik takımların genç odalarına uyarlandığını görebilirsiniz. Bu uygulamalar genellikle açık tonda kullanılan mobilyaların desenli oymalarla süslenmesi ile elde ediliyor. Bununla beraber kullanılan yatak başlıkları da klasik bir genç odası oluşturmak isteyenlere hitap ediyor. Klasik çizgilerin yanı sıra genç odasında kullanılabilecek farklı tarzlardan biri de bohem. Her ne kadar ailelerin özellikle de annelerin onaylamadığı bir tarz olsa da bohem içinde barındırdığı özgürlük ve renklerle genç odalarında da kullanılıyor. Bohem tarzda bir genç odası canlı renklerin kullanıldığı zıtlığın oluşturduğu bir uyumu kapsıyor.

Canlı renkler, boncuklar, desenli kumaşlar ve yastıklar bu tarzı genç odasında yansıtmanıza yardımcı olacaktır. Evinizdeki kullanmadığınız kumaşlardn oluşturacağınız yastık kılıfları genç odasında bohem bir görünüm oluşturmanızı sağlayacak basit dekorasyon fikirlerinden biri.

genç-odasi-modelleri-2

Genç odası takımlarında modern çizgilerden yana olanlarınsa özellikle karşılaşacağı kullanım kolaylığına dayalı mobilyalar. Bu tarz mobilyalar sayesinde genç odaları daha küçük alanlarda dahi çok daha kullanışlı mobilyalar haline gelebiliyor. Genç odası takımlarında günümüzde kitaplık ve çalışma masası ayrı bir önem taşıyor. Lise veya orta okul çağındaki genler için kitaplık kullanımı oldukça yoğun olacağından ailelerin mobilya seçiminde geniş kitaplıklara ve kullanışlı çalışma masalarına ihtiyacı oluyor.

Bu ihtiyacı karşılamak için farklı tasarımlar üreten mobilya üreticileri, gençlerin hem ruhuna hem de fiziksel olarak rahatlığına hitap edecek mobilyaları ailelerin beğenisine sunuyorlar. Genç odası takımlarında gençlerin yatak odasında geçireceği vaktin de düşünülerek tasarlandığı ve ek kanepelerin ve koltukların dahil edildiği genç odaları günümüzde oldukça popüler.

Genç Odası Modelleri Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. esin diyor ki:

    genç odası tasarımları artık o kadar fazla modelde ve renkte üretiliyor ki gençler çok şanslı. zaten aradıkları tarzda genç odası mobilyalarını bulamamaları mümkün değil.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose