Osmanlı Mobilyaları

Evinizin ilk izlenimini güçlendirin

Evimizin girişi onunla ilgili ilk izlenimi oluşturacağından özenle döşenir. Evin genel atmosferi ile ilgili ipuçlarını girişte verirsek, dekorasyon bütünlüğünü de sağlamış oluruz.

antre-dekorasyonu-2

Genelde sona bırakıldığı için antreler olması gerektiği kadar iyi dekore edilemiyor. Oysa evin girişi çok önemlidir. Burada başarısız olursak tüm çabamız yarım kalmış olur. Bir evin belki de girişten başlanarak yapılandırılması gerekebilir. Geniş bir holde bir oturma alanı bile yaratılabilir. Böyle bir alan ayakkabı giyerken, eve giriş ve çıkışta son ve ilk hazırlıkları yapmak için ideal bir alan olabilir. Alanımız küçükse mobilya olarak şık bir berjer de işimizi görebilir. Böylece konuklarımızı da şık bir atmosferde karşılayarak en baştan etkilemeyi başarabiliriz. Duvara asacağımız zevkimizi yansıtan bir tablo, dekoratif bir ayda ilk izlenimi oluşturmakta etkili olacaktır. Dışarı çıkmadan önce son kontrolümüzü bu aynada yapabiliriz. Tek parça yerine parçaların bütünlenmesiyle olmuşmuş bir ayna hoş bir görüntü yaratacaktır.

antre-dekorasyonu-1

Evdeki genel kural antre için de geçerlidir. Evin her bölümü için geçerli olan bir rengi olması kuralı antre için de geçerlidir. Giriş için pastel renkler seçmek en doğrusu olacaktır. Pastel renkler eve girerken ve çıkarken ferahlık hissi yaratacaktır. Koyu ve iç kapayıcı renkler yerine iç açıcı, pembe, lila gibi canlı renkler tercih edilmeli.

Duvarlara asılacak aile fotoğrafları romantik bir ortam yaratacak, film afişleri ya da posterler de kişiliğinizi ortaya koyacaktır. Antreler giyimimiz gibi hakkımızda ipucu veren ayrıntılarla süslenmelidir. Bunlar hem ortama sıcaklık kazandıracak hem de kişiliğimizi yansıtacaktır.

Duvar kağıdı da otel girişi hissi yaratır ve asil görünür. Klasik bir koltukla tamamlanacak bu görüntü lüks otellerin girişlerini andırabilir. Bu bölümde cam varsa cam tuğla ve desenli camlar da estetik bir görüntü oluşturur.

Antrelerin iyi aydınlatılması gerekir. Gün ışığına uyumlu aydınlatma sağlanmalıdır. Bu şekilde hem gözlerinizi yormamış olursunuz, hem de üzerinizdeki renklerin gün ışığında nasıl görüneceğini bilirsiniz.

Evinizin ilk izlenimini güçlendirin Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. melek34 diyor ki:

    evimi klasik yaptırmaya karar verdim vermesini ama eşim olmaz diyor bende ona dedimki aşkım bir yaptıralım gör dedim zorla ikna ettim ve yaptırdım gördü çok beğendi sakın eski haline getirmeyelim dedi keşke seni daha önceden dinleseydim dedi bana çok huzur dolu bu mobilyalar inanın arkadaşlar

  2. Arzu Yanal diyor ki:

    Antrelerde portmanto modellerinde ayna kullanılması mekana ferah bi atmosfer kazandırıyor. Aynalı portmanto modelleri için en iyi yer bence Modoko.. Masko daha elit mobilyacılar var. Ucuz istiyorsanız bence Modoko

  3. Zerrin diyor ki:

    Evin ilk girişi çok önemlidir. Ben her zaman ferah bir giriş dekorasyonu yaparım

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose