Osmanlı Mobilyaları

Ev Dekorasyonunda Şömine

Şömine dediğimizde akla hemen soğuk kış günleri gelir. Siz de şömineleriniz ile sadece kışı değil , ev dekorasyonunuzu da ısıtın.  Yatak odaları , oturma odaları ve salonlarda kullanılan modern, klasik, rustik tarzlardaki şöminelerin; mermer, granit, tuğla gibi malzemeler ile hazırlanmış birçok çeşidi var.

 şömine-modelleri-6

Dekorasyon planınızı göz önünde tutarak şömine seçiminizi yaptıysanız ve odanızın sıcak, rahat bir görünüme kavuşmasını arzuluyorsanız ,sıra geldi şöminenin bulunduğu köşeyi hareketlendirmeye…  Şömine ve çevresindeki alanı kullanarak  dekorasyonu canlandırabilirsiniz.

Odanın büyüklüğünü dikkate alarak aksesuar seçimi yapın;  ancak uyuma özen gösterin. Şöminenin üstünde aksesuar yerleştirebileceğiniz bir alan varsa;  buraya mumlar, çerçeveler ve biblolar koyabilirsiniz. Eğer böyle bir alana sahip değilseniz, onun yerine şömine üstünde bulunan duvara ayna ve tablolar asarak da şömine ile bütünlük yaratabilirsiniz.

Sadece şömine üstünü ve duvarları aksesuarlarla doldurmayın. Şömine önünde ve yanında büyük minderler kullanarak rahatlığı daha da vurgulayabilirsiniz. Gazetelikler ,küçük kitaplıklar ve sehpalarla da dekorasyon tamamlanabilir. Şöminenizi aydınlatarak aksesuarlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Şömine Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. atakan diyor ki:

  şömineler evt çok huzur verici kahveni al karşısına geç keyif yap birde kitap oku insanın oradan hiç kalkası gelmez

 2. Mustafa Erbel diyor ki:

  Ben bu siteye ilk kez girdim. Haberleri gerçekten çok özgün ve tarafsız yazıyorlar. İnternette osmanlı mobilyaları diye arama yaparken önüme çıktı. Tavsiye ederim içindeki yazılar çok güzel

 3. Zeyno diyor ki:

  Büyük salonlarda şömineler çok güzel oluyor. Ortama zengin bir atmosfer kazandırıyor. Klasik osmanlı mobilyaları tarzı ile dekore edilmiş evlerde bence şömine olmazsa olmaz bir obje. Mesela bütün saraylarda şömine vardır. Gerçi şimdi modern mobilyalar ile dekore edilen evlerde şömine uymuyor.

 4. Zeki Dağ diyor ki:

  Şömineler huzur vericidir, karşısında kitap okumak kadar güzel bir şey daha var mıdır

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose