Osmanlı Mobilyaları

En Güzel Ev Dekorasyonu

İnsanlar, evlerinde en güzel dekorasyonlara sahip olarak görsel olarak evlerini harika bir yaşam alanına dönüştürmek isterler. Ev dekorasyonlarında farklı ve benzersiz görünüme sahip olmak herkesin arzuladığı bir düşüncedir. Hayatın getirdiği monotonluktan ve her şeyin aynı çizgide kalmasından sıkıldıysanız ve evinizin dekorasyonunda radikal değişiklikler yapıp yaşam alanlarınızı güzelleştirmek istiyorsanız, o zaman dekorasyonla ilgili önerilerimize kulak vermenizi tavsiye ediyoruz. Evlerinizin farklı bölümlerinde gerçekleştireceğiniz dekorasyon çalışmalarında ince ayrıntılara ve rötuşlara yer vererek daha zengin ve hoş dekorasyonlara kavuşabilmeniz mümkündür. Evinizin dekorunda kullanacağınız tasarımlar dekorunuzda oldukça önemli bir yere sahiptir. Mümkün mertebe kullanacağınız tasarımların, kullanışlı ve fonksiyonel olmasına aynı zamanda görsel açıdan estetik bir görünüm vermesine özen göstermelisiniz.

Konforun ve rahatlığın en aranan özellik olduğu günümüz dekorasyonlarında tercih edeceğiniz mobilyaların bu özelliklerde olmasına dikkat etmelisiniz.

Evlerinizde sizin zevklerinizi ve tarzınızı yansıtacak mobilya tarzlarına yer vererek, dekorunuzu daha güçlü hale getirebilirsiniz. Dekorasyon çalışmalarında bütün parçaların doğru bir şekilde konumlandırılması oldukça önemlidir. Böylece hem dekoratif açıdan hem de işlevsellik açısından daha zengin bir dekora sahip olabilirsiniz. İçinde yaşayacağınız yaşam alanına göre yapacağınız dekorasyon çalışmaları daha güzel ve etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

chester_koltuk_4

Yaşam alanlarınıza göre seçeceğiniz mobilyalar çok önemlidir. Küçük bir eviniz varsa daha küçük boyutlu tasarımları, geniş tarzda bir eviniz varsa da daha büyük boyutlu tasarımları kullanmanızı öneririz. Ev dekorasyonlarının en önemli tarafı işlevsel olması aynı zamanda ferah bir görünüm vermesidir.

Evlerinizin dekorasyonunda pastel renkler kullanmalısınız.

Çünkü bu renkler evlerinizi daha güzel yansıtmanızı sağlayacaktır. Pastel renkler ile dekorlarınız hiç olmadığı kadar şık gösterebilirsiniz. Pastel renkleri hem dekorunuzun duvarlarında hem de mobilya tasarımlarında kullanarak çok da güzel bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Geniş bir salonunuz varsa pastel renklerin kullanımı salonunuzun daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Bu renkleri kullanarak dekorunuzda daha az mobilya ile boğucu ve sıkıcı olmayan bir dekora imza atabilmeniz de mümkün olacaktır. Mobilyalarında mümkün olduğunca birbiri ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

Salonunuzun dekorasyonunda kullanacağınız Tv ünitesi, koltuk takımı ve kitaplık modellerinin birbirini tamamlayan ölçülerde olmasına dikkat etmelisiniz.

Salonunuzu giydireceğiniz koltuk takımlarında son derece fonksiyonel, dekoratif özellikleri yansıtan modelleri seçmenizi öneririz. Modern tarzdaki koltuk takımları bu açıdan salon ya da oturma odanızın dekorunda düşünebileceğiniz tasarımlar arasında en dikkat çekici olanlardandır. Açık renkli duvar rengi ile uyumlu pastel renkli koltuk takımları dekorasyonda oldukça hoş durmaktadır.

tv-ünitesi-3

Pastel renkli koltuk takımları ile dekorunuzu zenginleştirdiğiniz gibi farklı modellerde ahşap sehpa modelleri ile de salonlarınızın dekorasyonuna derinlik katabilirsiniz. Tv ünitelerinde tercih edeceğiniz siyah veya beyaz renkler dekorunuzun daha güzel durmasını sağlayacaktır. Ahşap tarzdaki kitaplık modeli de salonunuza değer katacak olan tasarımlardır. Bu tarzdaki bir kitap modeli kullanarak da ev dekorasyonunuzun daha farklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Duvara monte edilmiş şekilde bir kitaplık modeli tercih ederek hem yerden tasarruf etmiş olursunuz hem de işlevsel olarak da dekorasyonunuzda bir ahenk yakalamış olursunuz. Koltuk takımı olarak kullanacağınız tasarımlar arasında deri koltuk takımları he kullanışlı olmaları hem de sağladıkları kolaylıkları ile evlerin dekorasyonundaki en önemli mobilya ürünlerindendir. Deri tasarımlar şıkları ve lüks görünümleri ile de büyüleyici bir atmosferi evlerinize getirmektedir.

cocuk-odalari-7

Çocuk odalarında daha canlı renkleri kullanarak ve küçük boyutlu eşyalara yer vererek oldukça güzel dekorlar oluşturabilirsiniz. Yatak takımlarında da çocukların zevklerine uygun olan en rahat ve konforlu mobilya ürünlerini seçerek daha rahat uyumalarını ve sağlıklı büyümelerini sağlayabilirsiniz. Genç odalarında ise daha az eşya kullanarak daha fazla alan açabilirsiniz. Bu odaların duvarlarında da daha dinamik ve enerjik renkleri kullanarak odanın ambiyansında hareketlilik oluşturabilirsiniz. Genç odalarında kullanacağınız mobilya tasarımlarının hem işlevsel yönü kuvvetli hem de pratik tasarımlar olmasına dikkat edilmelidir.

Banyonuzda kullanacağınız renklerde daha açık renklerin kullanılması daha güzel bir dekorun oluşmasını sağlayacaktır.

Beyaz renkli fayansların banyolarda kullanılması ile daha temiz ve ferah bir görünüm banyolara getirilmiş olacaktır. Ayrıca Ahşap arzdaki banyo dolapları da son yıllarda en çok kullanılan tasarımlardandır. Banyonuzun daha düzgün görünmesini istiyorsanız mutlaka bu mobilya ürünlerine banyolarınızda yer açmalısınız. Oldukça kullanışlı olan bu banyo dolapları ile banyonuza ait eşyaları ve kişisel eşyalarınızı yerleştirme imkanı bulacaksınız.

beyaz-klasik-mutfak-dolapları-modelleri

Mutfak dolaplarında ahşap modelleri kullanmanızı öneririz. Açık renkli ahşap mutfak dolapları ile daha iç açıcı bir mutfak dekoru elde edebilirsiniz. Mutfak tezgahı modellerinde de uzun tarzdaki tasarımları tercih etmenizde fayda vardır bu mobilya tasarımları mutfaklarınızı hiç olmadığı kadar şık ve gösterişli gösterecektir.

Yatak odası dekorasyonlarında beyaz renkteki yatak odası takımları çok ön plandadır.

Bu tarzdaki yatak odası takımları ile yatak odanızı daha etkileyici ve güzel gösterebilirsiniz. Yatak odası takımında işlevsel yönü kuvvetli ve fonkşiyonel olan tasarımlara yer vermelisiniz. Bu mobilya modelleri ile yatak odalarınızı daha etkili bir şekilde kullanabileceksiniz.

En Güzel Ev Dekorasyonu Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose