Osmanlı Mobilyaları

Duvar Saati Modelleri

İnsanlar için, evlerinin bir başka yeri vardır hayatlarında. Evler sığınma alanı, mutluluk yuvası, huzurun mekanı ve ailenin yaşam alanıdır. Evlerimizi ev yapansa, içerisinde yaşayanlar ve eşyalardır. Mutlu bir ailenin sıcak ve huzurlu yuvasında, eşyalar da olmazsa olmazlardandır. Koltuklar, televizyon, bilgisayar, vitrin, yemek masası, buzdolabı, çamaşır makinası, yatak ve daha birçok eşya evin temel ihtiyaçlarıyken, aynı bir bayanın kombinini tamamlayan küçük ayrıntılara, evlerin de ihtiyaçları bulunur. Örneğin biblolar, fotoğraf kareleri, tablolar… Tabi bunların yanında, zamanı takip etmek adına, bir de saatler bulunur. Saatler, evlerin dekorasyonuna uygun seçilmelidir ki; kombini tam anlamıyla tamamlayabilsin.

Duvar saati modelleri de, tam bu noktada insanların ihtiyaçlarını tamamlar nitelikte, farklı modellerde satışa sunulmaktadır. Eskiden duvara asılan herhangi bir saat, evin içerisinde çok da fazla kombin bütünlüğü anlamında evi tamamlamazdı. Çünkü eski zamanlarda şimdinin dekorasyon ustaları kadar, bu işle uğraşan insan yoktu ve insanlar sadece kendi zevklerine göre evlerini dizayn ederlerdi. Şimdilerde ise; iç dekorasyon bölümü okuyarak mezun olan kişilerce, evin her köşesindeki ayrıntının uyumu gözetilmektedir. Saatler de bu doğrultuda, model model, renk renk, desen desen birbirinden ayrılmaktadır. Duvar saati modellerine göz attığımızda, karşımıza binlerce farklı model çıkmaktadır. Örneğin son zamanların en fazla dikkati çeken ve incelendiğinde birçok evde bulunan duvar saati modellerinden birisi; duvara yapıştırma şeklinde uygulanan ve hayvan ya da çocukların tercih edebileceği çizgi film karakterlerinin bulunduğu duvar saatleridir. Bunun haricinde, duvar saati modellerinde, geometrik şekillerin de sıklıkla tercih edildiğini görebiliriz. Asimetrik şekiller, içerisine bir tablo döşenmiş ve tablonun üzerine yelkovan ile akrep kondurulmuş saatler, klasiklere özlem duyanlara guguk kuşu ayrıntılı saatler veya dong sesi veren saatler, duvar saati modelleri arasında yer almaktadır.

Evinizi döşerken, ince ayrıntıların uyumuna da önem verirseniz, göz zevkinize hitap edecek birçok modelde saat de bulabilirsiniz.

Duvar Saati Modelleri Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. ayça diyor ki:

    o kadar farklı duvar saati modelleri var ki bayıldım. ev dekorasyonunda bu tarz aksesuarların kullanılması bence eve zenginlik katıyor.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose