Osmanlı Mobilyaları

Dünyanın Saray Mobilyaları İstanbul’dan Gidiyor

Dünyada bulunan sarayların ihtişamlı mobilyaları İstanbul’da özel olarak tasarlanıp üretilerek gerekli ülkelere ihraç ediliyor. Dünyanın birçok ülkesine tasarladığı mobilyaları ihraç eden Asortie mobilya farklı saray mobilyaları tasarımları ile Türkiye dışına çıkarak tüm dünyayı etkisini altına almayı başarmıştır.

asortie-mobilya

Asortie mobilya, el işçiliğinin kullanıldığı ahşap oymalı ve varaklı koltuk başları ve kenarlarıyla Osmanlı sarayındaki mobilyaların orijinalini birebir yansıtmaktadır. Örneğin; Kongo Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı sarayının mobilyalarını tasarlayan Asortie; tasarımlarda el işçiliği altın ve gümüş varaklı oymaların yanı sıra ülkeye dair bazı özel motifleri de kullandı. Koltukların kenarlarında altın ve gümüş varaklı oymalar tercih edilirken, kumaş dokusunda ise daha çok işlemeli kumaşlar ve ülkenin bayrağının işlendiği özel kumaşlar kullanıldı. Özel tasarım olan mobilyalarda sadece altın kaplama değil, 24 ayar altın da kullanıldı. Bu örnekte olduğu gibi Asortie mobilya daha birçok ülkenin sarayının mobilya tasarımını özel olarak yapmaktadır. Ülkemizde tasarımı ve üretimi yapılan mobilyaların, herhangi bir hasara maruz kalmaması adına özel bir paketleme yapılarak gerekli ülkelere ulaşımı sağlanıyor. Başarılı tasarımlara imza atan mobilya şirketi aynı zamanda ülkemizde de Lale Devri gibi dizilerin mobilya sponsorluğunu yapmakta ve dizide var olan yalının içinde yer alan klasik mobilyaların tasarımı bu şirkete ait olmaktadır. Türkiye’de dizilerde yer alan tasarımları ile dikkat çeken mobilya şirketi dünyanın saray mobilyalarını İstanbul’dan ihraç etmekle kalmıyor dünya genelindeki bazı oteller için de birbirinden farklı mobilya tasarlayıp üretiyor.

osmanlı-saray-mobilyası

Modası hiçbir zaman geçmeyen ve kadın erkek her yaştaki insanı ihtişamı ile kendine hayran bırakan saray mobilyalarını artık bütün mobilya mağazalarında rahatlıkla bulabilmek mümkün olacak. Yeni evlenen çiftler veya evinin dekorasyonunu değiştirmek isteyenler evlerini baştan aşağıya, avizesinden, halısına, koltuklarından, yatak ve yemek odasına kadar her yeri saray mobilyaları ile döşeyebilir ve küçük sarayının sultanı olabilir. Evinizi saraya çevirmek sizin elinizde…

saray-mobilyaları-fiyatları

saray-mobilyaları-tasarımı

Dünyanın Saray Mobilyaları İstanbul’dan Gidiyor Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. aynur diyor ki:

  saray mobilyalarının en güzel yanı modalarının hiçbir zaman geçmeyecek olması. klasik mobilyalar zaten son zamanlarda daha da fazla tercih edilmeye başlandı.

 2. serpil diyor ki:

  asortie mobilya zaten yurtdışında pek çok ülkeye mobilya satıyor. harika tasarımları var, saray mobilyası gibi.

 3. Elif Süzer diyor ki:

  asortie mobilyanın bütün tasarımları saray mobilyası konseptinde zaten. göz kamaştıran tasarımlar yapıyorlar.

 4. merve diyor ki:

  asortie mobilyanın tasarımları saray mobilyası gibi. kırmızı klasik yatak odası takımı çok hoşuma gitti. muhteşem görünüyor.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose