Osmanlı Mobilyaları

Dekorasyonda Renk ile Gelen Huzur

Evinizde arayıp da bir türlü bulamadığınız huzuru dört bin yıllık Uzak Doğu öğretisiyle bulabilirsiniz. Yaşam alanlarındaki enerjiyi açığa çıkarma ve dengeleme sanatı Feng Shui önerilerini dikkate alarak yapacağınız dekorasyon ile bazı renkleri değiştirerek bile güven ve huzuru evinize getirebilirsiniz.
Her renk eve ruhunu verir. Tüm renklerin insan psikolojisi üzerinde etkileri başkadır. Ruha dinginlik veren renkler olduğu gibi endişeli bir ruh haline neden olan renkler de vardır. Aydınlık bile fazla yoğunlaştığında huzursuzluğa neden olabilir. Bir denge öğretisi olan Feng Shui evinize ferahlık, rahatlık, dinginlik ve huzur verecek renkleri biliyor, evinize rüzgar ve suyun ahengini getiriyor.

renkli-dekorasyon

Evimizi atmosferini oluşturan renkler bununla kalmıyor, davranışlarımızı da belirliyor.Rastgele seçimler yüzünden evimizde yarattığımız olumsuz enerjiye neden olan renkler değiştirildiğinde bilinçaltımızdan başlayan bir uyum duygusunu geri kazanacağız. Mobilyadan, döşemeliklere, perdeden halıya ve aksesuara evimizi sağlıklı enerjiye kavuşturacağız.

Feng Shui’ye göre renkler dört ana karaktere sahip. Bunlar su, hava, ateş ve metal. “Chi” ismi verilen yaşam enerjisinin girdiği evde saf ve aydınlık bir giriş olmalı. Bu yüzden ilk işimiz evin enerjisini emen fazla eşyalardan kurtulmak olmalı. Bu da yeterli değil, çalışmaz durumdaki eşyaların tamir edilmesi gerekiyor. Şimdi sıra doğru renklerin doğru yerde kullanılmasına geliyor. Mavi bilgiyi, sarı sağlığı, beyaz çocukları, pembe ilişkileri, kırmızı ün ve şöhreti, yeşil aileyi, mor zenginlik ve asaleti, siyah başarıyı, gri arkadaşları temsil ediyor. Bu renkleri aşağı yukarı evimizin hangi bölümlerinde kullanmamız gerektiğini şimdi tahmin edebiliriz. Eğer bu renkleri doğru yerlerde kullanırsak o odaya, o mekana bu enerjileri çağırırız, yanlış yerde kullanacağımız renkler yanlış enerji çağrımına neden olur.

Yeşil çocuklar ve çalışma odalarında, mavi ve pembe yatak odalarında gerekli enerjiyi sağlar. Mutfakta iştah açan kırmızı kilo almak isteyenler için olumlu, kilo sorunu olanlar için olumsuz sonuç verir. Evde enerjinin zayıf olduğu yerler kırmızı ile güçlendirilebilir. Kırmızı fazla kullanılırsa gerginliğe sebep olur.

Dekorasyonda Renk ile Gelen Huzur Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. haluk diyor ki:

    evimi klasik yaptırdım çok huzur verici ben görmedim böyle birşey herkese tavsiye ederim arkadaşlar

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose