Osmanlı Mobilyaları

Dekorasyonda Hangi Hatalardan Kaçınmalısınız ?

Evlerinizde yapacağınız dekorasyonlarda mutlaka kullanacağınız mobilyaların seçimine özen göstermelisiniz.

Mobilyaların seçimi ve rahat hissetmeniz oldukça önemlidir. Kişisel tercihlerinizi mobilya tasarımları ile birleştirerek ortaya inanılmaz ve büyüleyici sonuçlar çıkartabilirsiniz. Yaşam alanlarınızda yer vereceğiniz tasarımlar için düşünmeden, acele kararlar vermemelisiniz. Kullanacağınız mobilyaların her açıdan kolaylık ve işlevsellik sağlayan tasarımlar olmasına özen göstermelisiniz. Yaşam alanlarınızın boyutlarını ve ölçülerini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Renklerin ve stillerin seçimine de dikkat etmenizde fayda vardır. İnce eleyip sık dokumalı ve renkler ile mobilyaların kombinasyonunu doğru bir nokta buluşturmalısınız. Duvar renklerine uygun mobilyalar seçip renklerini de buna göre belirlemelisiniz.

konforlu-koltuk-takimlari-fiyatlari

Duvardan duvara ya da mobilyaları dağınık olacak şekilde yerleştirmemelisiniz.

Son derece düzenli ve simetrik bir düzen içinde koltuklarınızı konumlandırmalısınız. Tekli ve ikili koltuk takımlarınızı karşılıklı olacak şekilde konumlandırarak ortaya çok güzel manzaralar çıkartabilirsiniz. Koltuk takımları üzerinde minder modellerini kullanarak daha hareketli ve canlı dekorlara imza atabilirsiniz. Aydınlatmanın da dekorasyon üzerindeki etkisi son derece önemlidir.

Kullanacağınız ikili ve tekli koltuk modellerinde aynı renkleri tercih etmeyip, zıt renklere yönelerek ortaya çok daha şahane dekorlar çıkartabilirsiniz.

Özellikle beyaz tekli koltuk takımları ile ikili renkli koltuk takımlarının kombinasyonu ortay mükemmel ötesi sonuçlar çıkaracaktır. Yatak odasında ise daha rahat ve huzurlu hissetmeniz sağlayacak olan renkleri kullanmalısınız. Mutlaka başucu komodinlerinden faydalanmalısınız. Ayrıca tercih edeceğiniz gardrop modellerinde daha modern yapıda olanları açılıp kapanmada sorun oluşturmayacak özellikteki modelleri kullanmalısınız.

beyaz-klasik-koltuk-takımları-ve-fiyatları

İçinize sinmeyen tasarımlar varsa bunları mutlaka tekrar gözden geçirmelisiniz. Birbiri ile örtüşen renkleri kullanmaya gayret göstermelisiniz. Standart ve tekdüzeliği yansıtan türde mobilyalar kullanmamaya gayret göstermelisiniz.

Yatak odası takımınızın sağında ya da solunda komodin takımları kullanarak çok daha güzel görsellikte yatak odası dekorasyonları çıkarabilirsiniz. Yatak başında yer alan tasarımlar yatak odanızın saray ihtişamına kavuşmasını sağlayacaktır.

Duvarları kullanmayı unutmamalısınız.

Duvarlar, dekorasyonun vazgeçilmez parçalarındandır. Üstlendikleri tamamlayıcı rol ile dekorunuzun daha dolu görünmesine etki ederler. Duvarların dekorasyonda boş kalması dekorasyonunuzu olumsuz yönde etkileyecektir. Duvarlarınızı tablolar ile taçlandırarak ya da resimler ile renklendirerek çok daha farklı gösterebilirsiniz.

Mobilyalarınıza göre tablolarınızı şekillendirerek dekorunuzun çok daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Fazla tablo bulundurmak da bazen dekorunuzun olumsuz bir tablo ortaya çıkarmasına neden olabilir. Bu yüzden ölçülü şekilde bir kullanım yapmanızda fayda vardır.

Işıklandırmanın önemine varmalısınız.

Hangi tarzda dekorasyon yaparsanız yapın ışıklandırmanın önemini bilmenizde fayda var. Dekorasyonunuzu daha alımlı ve çekici kılmak istiyorsanız mutlaka doğru ışıklandırmaya sahip olmalısınız. Kullanacağınız ışıklandırma modelleri ile yaşam alanlarınızı daha etkileyici ve büyüleyici kılabilirsiniz.

beyaz-klasik-koltuk-takımları

Işığın dekorasyon yapacağınız odanın her köşesine eşit bir şekilde dağılması ile ortaya mükemmel sonuçlar çıkarabilirsiniz. Tek bir ışık kaynağı yerine farklı ışık kaynakları kullanarak yaşam alanlarınızdaki ışık dağılımını arttırabilirsiniz. Ortamın aydınlık görüntüsü rahatlatıcı ve huzurlu bir atmosferin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Farklı malzemeden yapılmış mobilya ürünlerine yer vermelisiniz.

Farklı malzemeden yapılmış mobilya ürünleri dekorlarınızı zenginleştirecektir. Örneğin; ahşap sehpa tasarımları ile deri koltuk takımlarını bir arada kullanarak ortaya mükemmel sonuçlar çıkartabilirsiniz.

Deri tasarımlar dekorunuzu daha güzel gösterecek ve ahşap tasarımlar ile birbirini tamamlayacaktır. Ayrıca yeni trendlere açık olmalısınız. Sürekli değişen ve yenilenen tasarımları kullanabilmenizde bu ölçüde fayda sağlayacaktır.

Dekorasyonda Hangi Hatalardan Kaçınmalısınız ? Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose