Osmanlı Mobilyaları

Daybed Modelleri

Günümüzde artık çok farklı mobilya türleri ortaya çıkabiliyor. Mobilya tasarımcıları bu konuda oldukça ilginç mobilyalar çıkartıyor. Özellikle eski mobilyaların yeni çağa uygulanması insanlar tarafından çok daha fazla beğeniliyor. Bu tarz mobilyalar arasında en çok bilinen ise daybed oluyor. Daybedler çok farklı bir görünüşe sahiptirler. Fakat eskiden bu mobilyalara biz sedir diyorduk. Sedirler yeni nesile göre uyarlandığında ise ortaya bu güzel mobilyalar çıkıyor. Farklı görünüşleri ile insanları oldukça etkileyebiliyorlar. Daybed modelleri çok farklı şekillerde olabiliyorlar. Hem kanepe görüntüsü hem de yatak görüntüsünü aynı anda barındıran bu mobilyalar oldukça ilgi çekici oluyor. Farklılığı arayan insanların evinde kesinlikle olmazsa olmaz olan mobilyalardan birisi daybedler oluyor. Bu yüzden de tasarımcılar bu konuda her geçen gün yeni modellere imza atıyorlar. Bu sayede beklentiyi karşılayabiliyorlar.

Klasik sedir modelleri eskiden çok sevilirdi. Özellikle ev hanımları pencerenin önüne bu mobilyalardan koyarak dışardan geçenleri izler ve arkadaşları ile muhabbet ederdi. Tam bir Türk aile modeli için gerekli olan eşyalardan birisi sedirlerdi. Fakat zamanla birlikte çok eski ve demode kaldılar. Fakat bu eşya türlerini sevenler için yeni daybed modelleri geliştirildi. Bu modeller birçok fonksiyonu da içlerinde barındırabildiğinden dolayı çok daha fazla sevildi. İnsanlar bu mobilyaları evlerinin bir çok kısmında rahatlıkla kullanabilecek seviyeye geldiler. Çünkü bu mobilyalar pek çok açıdan yeniden düzenlendi. Bu sayede insanların beklentilerini karşılayabilecek seviyeye geldi.

Daybed modelleri arasında kanepe, yatak, çekmeceli yatak gibi daha pek çok tür bulunmaktadır. Ayrıca bu mobilyaların düzenlenmesi de oldukça güzel yapıldı. Artık göze çok daha şık ve gösterişli gelebiliyor. Bu sebepten dolayı da evlerde oldukça fazla tercih ediliyor. Sadece evler için değil iş yerleri içinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Birçok insan ofislerinde bu mobilyalara yer veriyor. Çünkü görünüşü oldukça güzel, işlevsel olarak da oldukça kullanışlı olması insanların hoşuna gidiyor.

Daybed Modelleri Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. ezgi diyor ki:

    daybed modelleri bence evinde eksi tarzı yeni modaya uygun yaşatmak isteyenler için harika bir seçim.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose