Osmanlı Mobilyaları

Chester Koltuk

Koltuk takımı evin özellikle oturma odası için son derece önemlidir. Oturma odasının davetkar ve sıcak olmasını sağlayan bir koltuk takımı seçilmesi oldukça önemlidir. Pek çok farklı renkte tasarlanan chester koltuk takımların zarif takımlardır. Bu takımların yuvarlak hatları vardır ve genellikle iki tarafı birden çerçevelemektedir.

Koltuk takımını seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey koltuk takımının hem zeminle hem de duvar rengi ile uyumlu olmasıdır. Halıların koltuk takımı ile uyumlu olması son derece önemlidir. Hem renk hem de model olarak uyum şıklığın anahtarıdır.

Chester koltuk genellikle klasik takımlardan hoşlananların beğendiği modellerdendir. Koltuğunuzun evinizin mobilyaları ve diğer aksesuar ile de uyumlu olması önemlidir. Bu nedenle koltuk takımı tasarlayan firmalardan ziyade mekan tasarlayan firmalardan yana tercihte bulunmanız önemlidir. Firmamız chester koltuk seçiminizde sadece herhangi bir koltuğu seçmenizi değil, aynı zamanda evinize uyumlu bir takım seçmenizi sağlamayı amaçlamaktadır. Evinizdeki pek çok aksesuarın koltuğunuzla uyumlu olması bizim için önemlidir.

Mobilya sektöründe önemli olan söz konusu tasarımların yıllar boyu kullanılması ama yine de eskimemesidir. Chester koltukların asıl adı Chesterfield koltuklardır. Söz konusu koltukların en belirgin özellikleri yıllardır kullanılacak tasarımlar olmalarıdır. İlk olarak İngiltere’de üretilmeye başlayan bu koltuklar kapitoneli olan koltuklardır. Söz konusu koltuklarda önemli olan konforun sağlanmasıdır. 200 yıldır tercih edilen bu koltuklar ilk olarak kahverengi, kırmızı ve yeşil renklerinde deri olarak üretilen bu koltuklar pek çok farklı renk ve kumaşta tasarlanmaktadır. Eski orijinal modelinden uzaklaşıp yeni bir tarz oluşturan chester koltuklar İngiliz Vintage tarzını çok iyi bir şekilde yansıtmaktadır. Bu koltukların modern, avangard vintage mekanlarda kullanılması mümkündür. Genellikle takım olarak kullanıldığında ortamın ağırlaşmasına neden olan bu koltuklar tek bir bölgede kullanılabilir. Modern ayaklı chaster koltuklar son derece şık ve rahattır. Dayanıklı olmaları da onların daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır.

Chester Koltuk Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. birsen diyor ki:

  deri chester koltuklar işyerlerini çok yakışıyor bence.

 2. nurşah diyor ki:

  chester koltuk takımı gerçekten çok zarif duruyor. özellikle açık tonlarla chester koltuk takımları daha şık duruyor.

 3. Beren sağat diyor ki:

  İşte yılların eskitemediği bir kanepe chester… Gerçekten çok rahat ve gösterişli

 4. Ertan Aydan diyor ki:

  chester koltuk takımlarında en önemli detay kapitone işçiliği. eğer kapitone işçiliği iyi değilse koltuk kendini göstermiyor zaten

 5. Dilay Ulaş diyor ki:

  Çeştır modelleri her zaman moda… Asla modası geçmiyor.

 6. emel diyor ki:

  chester koltuklar gerçekten çok şık bir görünüme sahip. özellikle çalışma odası gibi alanlar için uygun. çoğu kez işyerleri ve ofislerde kullanıldığını da gördüm

 7. asiye diyor ki:

  cehster koltukları ilk defa duydum açıkcası ama chester koltuk modellerini daha önceden işyerlerinde falan görmüştüm.

 8. lamia cengiz diyor ki:

  chester koltukları muaynehanemin lobisine koydum. gelen hastalarım çok şık bir ortam yarattığımı söylüyorlar. yani test edildi onaylandı. çok sağlamlar ayrıca

 9. dilara diyor ki:

  chester koltuk takımlarının yuvarlak hatlarının olması bu tarz chester koltuk modellerini daha şık gösteriyor. ama bu tarzlarda deri yerine kumaş kullanıldığı zaman daha hoş duruyor bence.

 10. dilan diyor ki:

  chester koltuk modelleri iş yerlerinde bile kullanılıyor artık. hem şık hem de konforlu. Modern ayaklı chester koltuklar diğerlerine göre daha şık duruyor.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose