Osmanlı Mobilyaları

Bebek Odası Dekoru Nasıl Olmalı

Anne ve baba adayları bebek odalarını özenle dekore etmektedirler. Bebeklerine en güzel odayı oluşturmak için yaratıcı ve kullanışlı dekorasyon fikirleri araştırırlar. Bebek odası dekoru için dekorasyon fikirleri söz konusu olduğunda en kolay kısmı bebek odası rengini seçmektir. Çünkü genel olarak erkek bebekler için mavi, kız bebekler için ise pembe renk tercih edilir. Bazı bebek odalarında ise her renk kullanılabilmektedir. Her renk kullanılan odalarda da yine genel olarak erkek bebekler için mavi, kız bebekler için pembe renk ağırlıklıdır.

bebek odası dekorasyonu nasıl olmalı

Bebek Odası Takımı

Bebek odanızda bebeğiniz için uygun bir beşik seçtikten sonra bu beşiği odanın en uygun bölümüne yerleştirmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise bebeğinizin beşiğinin yanına bir koltuk yerleştirebilirsiniz. Böylece bebeğinizi uyuturken sizin de dinleneceğiniz bir koltuğunuz olmuş olur. Bu koltuğun yanına küçük bir sehpa yerleştirebilirsiniz. Böylece bu dinlenme alanını daha güzel ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Bebek odası takımı seçerken de bebeğinize sakinlik verecek açık tonları kullanmanız gerekmektedir. Bebeğinizin odasında değişik duvar figürleri kullanabilirsiniz ya da belirlediğiniz figürleri uygun boyalarla duvarlara çizdirebilirsiniz. Bebek odanızda pembe ve mavi kullanmayı tercih etmiyorsanız, sarı ve kırmızı gibi renkleri de seçebilirsiniz.

bebek odası dekorasyon fikirleri

Bebek Odası Renkleri

Daha soft bir bebek odası tasarlamak istiyorsanız toz pembe ve açık krem gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Bu renklerle dekore edilmiş odalar, bebeğinizin daha huzurlu ve sakinlik içinde uyumasını sağlar. Bu bebek odası renkleri dışında kız bebekler için yalnızca pembe rengi değil, mor rengi de çok güzel bir şekilde oda dekorasyonu için kullanabilirsiniz. Beyaz ve lila tonları da bebek odaları için oldukça güzel renklerdir. Odaya uygun bir halıyla dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

bebek odası dekorasyonu

Bebek Odası Dekoru Nasıl Olmalı Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose