Osmanlı Mobilyaları

Avangarde Yatak Odası

Evinizin farklı odalarında farklı tarzları uygulamanız göz yorgunluğuna ve düzensizliğe neden oluyor. Bu durumdan uzaklaşmak için öncelikle genel bir tarz belirleyip bu kriterler üzerine evin dizaynını oluşturmalısınız.

Yatak odası takımları evin havasını yansıtan, sizin için en özel bölgedir. Bu durumda yatak odanızın da bir tarzı olmalı. Son yıllarda modern çizgiler oldukça popüler. Fazla yer kaplamayan derli toplu görünüme yönelen alıcılar bu modayı uzun süredir gündemde tutuyor. Ancak bunun yanında alışkanlıklardan vazgeçemeyen kişilerin klasik çizgilerin şık yorumlanması şeklinde karşılarına çıkan avangarde yatak odası takımlarına yöneldikleri görülüyor. Avangarde tarz klasiğin şıklığını, ağır detay ve işlemeciliğin gösterişini yansıtan bir tarz. Günümüzde farklı boyutlarda sunuluyor. Avangarde tarzın koyu renkler ve altın sarısını kontrast biçimde kullandığını geçmişte sıkça görüyoruz. Son zamanlarda ise avangarde tarz pembe tonlarında ve altın sarısının yerini beyaza bıraktığı açık tonlarda kendini gösteriyor.

avangarde-yatak-odasi

Son yıllarda beyaz lakeyle birleşen avangarde takımlarda süsleme sanatını da görüyoruz. Çeşitli desenlerin kullanıldığı yatak odası takımlarında dolapların üzerindeki işlemeler dikkat çekiyor. Bunun yanında avangarde yatak odası takımlarında yatak başlıkları göze çarpıyor. Asil bir görünümü sunan yatak başlıkları oldukça şık dizayn ediliyor.  Avangarde yatak odası takımlarında şekilli aynalara sıkça rastlamanız mümkün. Modern ve sportif yorumlamalar da getiriliyor. Modern yorumlamalar daha çok dolaplarda kullanılıyor. Şekil olarak modern bir görünüme sahip dolapların üzeri işlemeler ve şekilli aynalarla avangarde tarza büründürülüyor.

avangarde-yatak-odasi-2

Beyaz rengi altın sarısı yerine kullanan firmalar son zamanlarda tarzın alışıldık bir hale gelmesiyle bir adım öteye geçerek altın sarılarını tekrar sunmaya başlıyorlar.  Yataklarda ise tarzın yansımalarını net bir şekilde görüyoruz. Ancak bazı farklı yorumlar ve modeller de yok değil. Sportif görünüm kazandırılmaya çalışılan yatak odası takımları çok tercih edilmiyor. Komedin ve benzer eklentilerde ise tamamen avangarde stili görüyoruz. Yani sportif yorumlamalar daha çok dolaplarda kullanılıyor. Özellikle ayna biçimlerinde yansımalarını gördüğümüz tarz günümüzün popüler tarzlarından biri.

Avangarde Yatak Odası Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. bahartos diyor ki:

  hepsi birbirinden güzel. klasik mobilya için verilen bilgiler oldukça başarılı…Tebrikler

 2. ali28 diyor ki:

  klasik mobilya aslında avangard mobilyayla aynı hiç bir fark yok çok güzel mobilyalar yapmışlar resimdeki mobilyalarda çok göz kamaştırıyor evim olsada alsam

 3. Zeyno diyor ki:

  Yatak odası mobilyalarında klasik yatak veya avangard yatak olarak ayırmak çok zor. Mesela avangarde yatak odası modelleri daha fazla hazır malzemelerden yapılıyor. Ama klasik yatak odası modelleri tamamen elde üretiliyor.

 4. Bahar diyor ki:

  Avangard mobilya aslında klasik mobilya ile aynı özelliklere sahip. Sadece biraz daha sade. Resimdeki yatak odası takımı da aslında hem klasik yatak odası hem de avangard yatak odası olarak düşünülebilir. Resimdeki klasik mobilya özgün rengi ile ön plana çıkıyor.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose