Osmanlı Mobilyaları

Arap Tarzı Oturma Odaları

Arap Stili Dekorasyon

Oryantalizm 1800lerde ortaya çıkmış özetle; batının doğuya bakış açısı olarak adlandıran bir sanat akımıdır. Batı yüz yıllardır doğunun sakinliği dinginliği ve de konforuna karşı koyamamıştır. Kendi içerisinde barındırdığı gizemini, ağır başlılığını konfor ve rahatlıkla birleştirmek gerektiğinde Country tarzı oturma odası takımları arasında Arap stili en göze hoş görülen çeşitlerden bir tanesidir. Arap oturma odası denilince akla şark köşeleri gelebilir. Ancak temelini klasik-Arap motiflerinden alıp modernizemle birleştiren tasarımlar, bu yanılgıyı kırmaktadırlar.

Arap Oturma Odası Modelleri

Arap tarzı oturma odası takımları her şeyden önce rahatlığa ve görünüşe önem veren zevk sahibi kişilere hitap etmektedir. Oturma odası modelleri içerisinde renkleri ile duruşu ile en ağır başlısı ve de zıtlıkları, süslemeleri ince detayları ile evde şark köşesinden ziyade bir Pers sarayı tadında ortam sunmaktadır. Pastel renklerin en cesurları kusursuzca bir araya gelerek oluşturduğu ahenge karşı koymak imkânsız gibidir. Şu unutulmamalıdır ki Arap tarzında; sade tasarımların üzerinde hayat bulan detaylı, incelikli, göz alıcı süslemeler bulunur. Her birinin görevi bellidir ve diğerinden koparılmayacak şekildedirler. Bu stilin modern yapısında daha aza indirgenmiş, ancak temelinde aynı sistemi kullanan tasarımlar söz konusudur. Klasik anlayışında ise renkler, işçilikler, parlamalar, ziyaretine gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak ve rahatlatmak için gereken her şeyi yerine getirirler. Koltuk takımın üzerindeki motifler, yastıklarınınkinin devamı niteliğindedir. Ufak şık bir masa ince oymaları ve işlemeleri ile altında duran halının, hakkını sonuna kadar verir. Abartıdan uzak, sadelikten sıkılmış kişiler için en doğru yol olarak gözükmektedir. Orta şekerde bir doğu kahvesi gibi insanı rahatlatır, dinginleştirebilir. Bu odaya konulacak her bir nesne özenle seçilmeli ve ahengini bozmamak için çok dikkatli davranılmalıdır.

arap-stili-dekorasyon

arap-tarzı-oturma-odası

country-tarzı-otırma-odaları

oturma-odası-fiyatları

oturma-odası-modelleri

oturma-odası-takımları

Otırma Odası Modelleri Fiyatları

Oturma odası fiyatları arasında maliyetinin düşüklüğü, ekonomik ve rahat görüntüsü ile saray rahatlığında olan Arap stili, oryantalizmin tadına varmış, rahatlığı ile eksantrikliğin buluştuğu ayrıntılı zevklerden hoşlanan kişilere hitap eden, en doğru yoldur.

Arap Tarzı Oturma Odaları Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. cihangir diyor ki:

    arap tarzı oturma odaları kesinlikle ihtişamlı klasik mobilyalardır. klasik mobilyalardaki el işçiliği ve oyma işçiliği altın varaklı mobilyalar bu anlamda ihtişamlı oldukları için araplar tarafından da çok fazla tercih ediliyor.

  2. hale diyor ki:

    klasik mobilyalar ihtişamlı ve şık durdukları için araplar tarafından da çok fazla tercih ediliyor ve seviliyor. klasik oturma odaları arasında benim en sevdiğim renk tonları krem tonları.

Yorum Yaz

VİDEOLARYou might also likeclose